Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: wertex8 » wt gru 06, 2011 17:53

Witam problem jest dosyć wkurzający. Niedawno wymieniałem podstawkę mono wtrysku ( nowa ) przepustnice wraz z całym gaźnikiem ( używka ) autko po tej naprawie dalej niekiedy poszarpywało. Dolałem 600 ml oleju i szarpanie jak ręką odjął... Teraz po kilku tygodniach postoju ( nie było mnie w kraju ) autko znów robi psikus. Problem polega na tym ze gdy chce wcisnąć gaz w podłogę np żeby kogoś wyprzedzić to auto zaczyna się dusić tak jak by nie spalał paliwa dzieje się tak tylko jak chce mocniej przyspieszyć. Zauważyłem tez dziwne cykanie w kopułce rozdzielacza wiec ja wymieniłem wraz z palcem i kablami. Poszarpywanie nie jest takie jak w przypadku problemu z lewym powietrzem ze dostaje kopa po chwili tylko muli na całej Lini na każdym biegu i tak dziwnie chodzi jak by dwusuw. Czy to wina świec? może trzeba je wymienić również...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: Paweł Marek » wt gru 06, 2011 18:32

jeśli sa wątpliwowsci co do ich stanu to oczywiście że tak


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: wertex8 » wt gru 06, 2011 18:45

Ok ale czy to może być coś jeszcze co można było by brać pod uwagę? bo skończyły mi się pomysły już



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: wertex8 » sob gru 10, 2011 23:57

Za nim w poniedziałek kupie nowe swiece to postanowilem troche sie tematem zainteresowac. 1 obserwacja ( nie jestem mechanikiem ) po wykeciu kazdego przewodu zaplonowego auto pracuje identycznie tak jak by zadna ze swiec nie reagowala co wiecej wyczyscilem swiece... bez zmian. Gdy autko stoi na luzie delikatnie pochylone jak by z gorki stala o minimalnym koncie nachylenia wciskam pedal w podloge auto calkowicie traci moc oczywiscie auto sie nei porusza duzi sie obroty spadajado minimalnych i za chwile znow zalapuje i sytuacja sie powtarza. z tyły pojazdu od kad go nabylem wydostaje sie dzwiny dziek tak jak by silniczek brzeczal i mial sie zaraz zjarac z poczatku myslalem ze to silnik wycieraczki ale to z pod podwozia. Czy myslicie ze pompa wody nie podaje i nie ma cisnienia paliwa? czy to ze odlaczenie kabli nie zmienia sie reakcja zadnej ze swiec kazda reaguje tak samo czyli silnik zwalnia prace jest normalne i nie musi to oznaczac ze swiece sa ok. moze wtryski do wymiany?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 11, 2011 01:41

pompy paliwa nie wody, sa dwie w baku jedna druga pod podłogą sprawdź czy działają, jest tam filtr przy tej pod podłogą . Doszukaj sobie szczegółów na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: wertex8 » ndz gru 11, 2011 05:54

przepraszam pope paliwa mialem na mysli oczywiscie ( słowna pomyłka ) bo na logiczne myslenie woda z nie dochodzacym paliwem nie ma za wiele wspolnego:) filtr mam jak bedzie pogoda to jutro wymienie:) swiece i tak do wymiany jak wiekszosc tego auta bo poprzedni wlasciciel nie byl zbyt hojny:)



ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: ice beer » ndz gru 11, 2011 09:53

wertex8 pisze: tyły pojazdu od kad go nabylem wydostaje sie dzwiny dziek tak jak by silniczek brzeczal i mial sie zaraz zjarac z poczatku myslalem ze to silnik wycieraczki ale to z pod podwozia. Czy myslicie ze pompa wody nie podaje i nie ma cisnienia paliwa?

Jak słyszysz dziwne brzęczenie czasem o zmiennym tonie z tyłu z pod podwozia to znaczy że kończy się żywot pompki paliwa. Ja śmigałem na boscha jeszcze od Niemca jak kupiłem i niestety przez swoją głupotę zajechałem ją niskim poziomem paliwa. Powoli traciła wydajność dokazując różnymi problemami (szarpanie, dławienie wyłączaniem silnika). Po wymianie na zamiennik problem znikł.



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Szarpanie powciśnięciu pedału gazu

Post autor: wertex8 » wt gru 13, 2011 19:12

Witam ponownie rozwiązanie okazało się bardzo proste. Pomogła wymiana filtra paliwa i pompy paliwa ( koszt 155 zł w sklepie-135 pompa i 20 filtr, 100 zł używana pompa- lepiej było kupić nowa ). Plusem jest wzrost mocy auta. Pozdrawiam forumowiczów:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości