czy to linka sprzegła

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

czy to linka sprzegła

Post autor: pirlo6 » śr lis 23, 2011 11:06

wczoraj podczas jazdy wpadł mi pedał sprzegła, bylo ciemno obstawiłem na linke zaciagłem z bratem auto pod dom , dzis własnie odczepiłem linke z łapy i dziwne bo pociagłem i pedał sie rusza wiec tak jakby nie była przerwana , dodam ze na zimnym silniku tez jest luzny a wczoraj po przyciagnieciu auta było czuc smród jakby oleju wiec zastanawiam sie czy to moze nie tarcza padła , ale tak nagle??chyba ze pancerz trzyma i przez to a w srodku jest naderwana?? jak ktos ma zdjecia lub opis jak załozy nowa jak kupe chodzi o ten samoregulator aby nie spierniczyc sprawy to thx z góry , silnik 1,6 benzyna AEA



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czy to linka sprzegła

Post autor: Paweł Marek » śr lis 23, 2011 11:42

masz skrzynkę typ 020? Poszukaj o dźwigni rozłączającej sprzęgło pod zielonym deklem lub dziurze w tarczy wysprżęglającjej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

czy to linka sprzegła

Post autor: pirlo6 » śr lis 23, 2011 11:50

NIE MAM POJECIA NAWET NIE WIEM GDZIE SZUKAC A BEDZIE GDZIES SYMBOL NA SKRZYNI??



pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

czy to linka sprzegła

Post autor: pirlo6 » śr lis 23, 2011 12:12

I I DODAM ZE TAM GDZIE SIE ZAPINA PRZY SKRZYNI NA TA DZWIGIENKE JEST LUZNA CZY TAK POWINNO BYC??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czy to linka sprzegła

Post autor: Johnatan » ndz lis 27, 2011 00:02

Jesli linka jest cała a dzwignia na skrzyni biegów jest luźna i można nią ręką podnieść na maxa w góre to na 99% przedziurawiła ci się tarczka docisku. Trzeba zdemontować skrzynie biegów, póxniej w kolejności, koło zamachowe i sprzegło i jesteśmy u celu. Ze skrzyni giegów z głównego wałka ze samego środka wysówa sie pręt. ten prat wlaśnie wdusza przęgło . ten tależyk nie moze być dziurawy na samym środku bo ten pręt nie naciśnie na docisk i bedziesz miał wciąż sprzegło odpuszczone. sprzegła nie bedzie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

czy to linka sprzegła

Post autor: szypki » ndz lis 27, 2011 00:42

takie same objawy miałem jak zerwała się okładzina na tarczy sprzęgłowej... a też obstawiałem mechanizm wysprzęglający (łapka może na frezie puscić, lub dziura w tarczy) ale po sciagnieciu docisku dostałem w glowe resztkami okładziny tarczy hehe



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czy to linka sprzegła

Post autor: Johnatan » ndz lis 27, 2011 01:20

jak sie zerwie okładzina to sprżegło bedzie cięzko chodziło bo docisk bedzie ok.. a jak bedzie dziura w docisku to docisku jakby nie istaniał i bedzie sprzegło sie nie cofało a pod maską ręką bedziesz szło ruszyc dzwignie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

czy to linka sprzegła

Post autor: szypki » ndz lis 27, 2011 11:14

mi wpadał pedał... a tarczka była dobra i dzwigienka popychająca pręt tez.... tak jakby się blokował na pół sprzęgle



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czy to linka sprzegła

Post autor: Johnatan » ndz lis 27, 2011 12:53

dzwignia sprzegła jak ją odepniesz od linki to spadnie na dół. Później jak bedzie wszystko dobrze to do poziomu pujdzie lekko ale od poziomu w góre ma iść bardzo bardzo ciężko, ręką tego nie wdusisz. Tarcza BYŁA dobra ale czy jest ? Jeszcze często wadliwe są samoregulacja linki która jest w tej osłonie gdy pancerz zapiera sie o blokskrzyni. Warto spróbować założyć normalną linke którą sie reguluje śrubką.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

czy to linka sprzegła

Post autor: pirlo6 » wt lis 29, 2011 21:55

no linka niby cała dzis sciagnełem ten dekiel zielony od skrzyni i chyba najgorsza opcja ten pret jest wbity tak ze dzwigienka do niego nie dostaje czyli napewno przebil talezyk jutro bede sciagał skrzynie z kolega zaloze uzywany i chyba wystawiam na allegro golfa:P



pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

czy to linka sprzegła

Post autor: pirlo6 » wt lis 29, 2011 21:56

heh oczywiscie zartuje ze sprzadaza jak sie potwierdzi ze to tarcza dam znac ze to taka przyczyna pozdro



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czy to linka sprzegła

Post autor: Johnatan » wt lis 29, 2011 22:00

Przebicie talerzyka jest tanianaprawą wiec nie ma co od razu auta sprzedawać :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości