1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Yarabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Post autor: Yarabi » wt lis 22, 2011 15:26

Witam. Jechałem dziś swoim Golfem po autostradzie. Wcisnąłem gaz gdzieś do 2/3 i się rozpędzałem.. Wszystko szło elegancko, aż w pewnej chwili tak jakby się zadławił i trochę szarpnął. Zwolniłem i później było ok. Kolejna próba rozpędzenia (do ok 140) przebiegła bez problemów. Co mogło być przyczyną owego zdławienia? Dodam, że zwykle jeżdżę bardzo spokojnie i prędkości powyżej 110 nie zdarzają mi się często. Silnik rzadko kiedy przekracza 3.5 tys obrotów. Czy to zdławienie mogło być skutkiem oderwania się jakiegoś nagaru na skutek wysokich obrotów? Czy jest możliwe, że silnik po prostu jest trochę zmulony i to taki może być tego efekt? I czy taka sytuacja mogła w jakiś sposób uszkodzić silnik? Z góry dzięki za odpowiedź;)



Awatar użytkownika
Blancik
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 174
Rejestracja: śr paź 12, 2011 18:35
Lokalizacja: OKR

1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Post autor: Blancik » wt lis 22, 2011 16:13

Kopułka-palec-kable-świece w pierwszej kolejności.
Masa z aku na silnik w drugiej
Nie można stwierdzić czemu się zadławił, można tylko podejrzewać..
Jeśli teraz jezdzi tak jak wcześniej, nic nie wali, nie stuka to czym się przejmować?



Yarabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Post autor: Yarabi » wt lis 22, 2011 18:52

Czyli jakiś drobny problem natury elektrycznej?



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Post autor: bastek016 » wt lis 22, 2011 22:01

ja miałem podobny problem niekiedy po prostu potrafił odciąć wcześniej , wina przepływomierza



Yarabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 1.6 AFT Zadławił się przy ok 160 km/h

Post autor: Yarabi » wt lis 22, 2011 23:42

Dodam tylko, że dolewałem dzisiaj trochę oleju bo na zimnym silniku miałem idealnie min na bagnecie, a jak sprawdzałem po powrocie (na ciepłym jeszcze silniku) to miałem ponad skalę.. Jutro sprawdzę na zimnym ile go faktycznie jest. Ale czy przekroczenie poziomu oleju o jakieś powiedzmy.. 300 ml może przynieść taki właśnie efekt? Czytałem w internecie o tym jak to niby pierścienie wyskakują i silnik mało nie eksploduje od nadmiaru oleju...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości