Brak mocy, duże spalanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mati6001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 03, 2011 21:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Brak mocy, duże spalanie

Post autor: Mati6001 » czw lis 03, 2011 22:04

Witam, od nie dawna jestem posiadaczem Golfa II 1.6 PN + LPG i niestety bardzo szybko zaczęły się nie małe problemy.
Mianowicie, przy jeździe na benzynie najczęściej nie chce się wkręcać na obroty, jak mam szczęście to go wkręcę do 4 tys. ale najczęściej kończy się na ok. 3,5 tys a nawet niżej, a w samochodzie czuć bardzo zapach benzyny. Na biegu jałowym obroty falują, ale samochód nie gaśnie. Średnie spalanie na 100 km wychodzi lekko powyżej 15l
Jeden mechanik po podłączeniu auta do kompa stwierdził, że jest zepsuty potencjometr przepustnicy, ale ogólnie ciężko jest to znaleźć i zaproponował zmienić gaźnik na zwykły. Drugi powiedział po pokazaniu, wydruku ze wcześniejszego warsztat, że to na pewno nie jest potencjometr przepustnicy, ale sam nie wie co się dzieje;/
Więc już sam nie wiem, może ktoś miał ten sam problem i jakoś sobie z nim poradził?
Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Brak mocy, duże spalanie

Post autor: bogus01 » czw lis 03, 2011 22:43

no niestety powieliłeś temat a przy okazji ciekawe że jakiś mechanik podłączył pn do kompa :grin: ,jak czuc benzyne to widac gaźnik sie sypie, moze dysze, może na ssaniu jeździsz co mogło by byc przyczyną "smoczego" spalania
a jak na gazie ok?



Mati6001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 03, 2011 21:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Brak mocy, duże spalanie

Post autor: Mati6001 » czw lis 03, 2011 23:04

W takim razie przepraszam za powielenie tematu.
Co do podłączenia do kompa, to dostałem jakiś wydruk więc uznałem, że do jakiegoś kompa się podłączał :jezor:
Na gazie chodzi bez problemu, chociaż pije ponad 14 l ale to jakoś przeżyje.



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Brak mocy, duże spalanie

Post autor: Karmel » pt lis 04, 2011 01:48

też dziś mnie to dopadło w RP. lpg lux a na benie deptam w gaz a tu kapa pryk pryk pryk obroty stoją i nic do góry. to pewnie skroplona woda w baku, taka aura.. :banghead:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości