Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fouks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 21:02

Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Post autor: fouks » ndz paź 16, 2011 00:31

Witam.
Posiadam Golfika II z '87 roku. Mam silnik 1.6 PB/LPG i jest w nim ten cholerny elektroniczny gaźnik. Dostałem od kolegi zwykły gaźnik(z wyglądu identyczny ta sama podstawa nawet są tak samo opisane pierburg 2ee tylko brak tych wszystkich podcisnień i kabelków itp.) Teraz moje pytanie brzmi: Z tego co ja wyczytałem to ten mój silnik to jest 1.6 PN i ma rzekomo kompa? jak wywalę ten mój gaźnik i wstawię ten drugi "zwykły" nic więcej nie musze przerabiać? (no dorobić ręczne ssanie pewnie trzeba) Gaźnik chce wymienić ponieważ są problemy z obrotami i spalaniem oraz są jakieś wtyczki nie wpięte (i nie ma ich gdzie wpiąć?) i w ogóle dla mnie ten gaźnik zbyt skomplikowany jest.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 16, 2011 09:38

http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;

używaj wyszukiwarki i wróć do tematu jak pojawią się jakieś konkretne problemy. Rzecz jest prosta, potrzebujesz innej odstawki pod gaźnik (lustrzane odbicie tej co masz) i wężyki żeby podpiąć ogrzewanie wodne do zwykłego gaźnika oraz czujnik temperatury żeby podgrzewać ssanie w gaźniku. Powinieneś mieć gaźnik 2E2, zorientuj się po fotkach w necie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Post autor: Lipek81 » ndz paź 16, 2011 15:39

W tej chwili masz zamontowany gaźnik 2EE. Piszesz, że na tym, który dostałeś od kolegi jest napisane 2 EE. Chcesz więc zamienić na ten sam gaźnik?
fouks pisze:oraz są jakieś wtyczki nie wpięte (i nie ma ich gdzie wpiąć?)
- jak wymienisz na zwykły, nieelektroniczny gaźnik, to będziesz miał jeszcze więcej niepodpiętych wtyczek.

Masz jakieś niepodpięte wtyczki i piszesz, że gaźnik Tobie źle pracuje - dziwisz się?



Awatar użytkownika
misiekmk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 21, 2011 18:31

Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Post autor: misiekmk2 » pn paź 24, 2011 13:54

Popieram kolegę Lipek81.
Wczoraj właśnie czyściłem ten gaźnik, właściwie cały wyciągłem. Podciśnienie będziesz miał źle wpięte i gaźnik będzie źle chodził o wtyczkach już nie mówię nawet. Nie wiem jak u Ciebie z mechaniką na własną rękę, ale ja bym wyciągnął ten 2EE, ściągnął schemat połączeń kabli, podciśnień i wtyczek i cały wyczyścił dokładnie (ewentualnie zmiana uszczelki). Popatrz czy lewego powietrza nie łapie gdzieś albo zwarć na wtyczkach nie ma. I wtedy zobacz i myśl co dalej.

Pozdro


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmiana gaźnika z elektronicznego na zwykły.

Post autor: Paweł Marek » wt paź 25, 2011 20:32

Pisze komuś na jakimś gaźniku 2EE? Na gaźniku pisze 2E reszta jest zakodowana w numerach albo poznaje się po wyglądzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości