Lekko się nie dogrzewa

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: Scarab » sob paź 08, 2011 18:14

Od jakiegoś czasu nie dogrzewa mi się silnik (1.6 AEA), przynajmniej wg licznika. Wskazówka zatrzymuje się tak jak widać na fotce, podczas gdy wcześniej zawsze stała idealnie pionowo. Termostat wymieniałem jakieś półtora roku temu (Wahler). Poziom płynu chłodniczego w normie, temperatura silnika nie spada gdy się ustawi ogrzewanie na max i włączy nawiew na najwyższy bieg. Silnik nagrzewa się raczej szybko. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Obrazek



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: kamilsdz » sob paź 08, 2011 21:24

Przyczyna prosta - temperatura na zewnątrz spadła, moje 2E tak samo:)



Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: Scarab » sob paź 08, 2011 22:06

To nie to, zaczęło się tak dziać jeszcze jak było ponad +20 stopni na zewnątrz, poza tym podczas zim nawet przy -20 wskazówka zawsze stała idealnie w pionie...



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: Wyrox » pn paź 10, 2011 09:04

mozliwe jest tez to ze licznik jest zle wyskalowany :) ja mam podobnie , wedlug wskaznika na trasie mam okolo 85 stopni i wiecej niz nie wejdzie a jak wskaznik jest na 90 lekko ponad to slysze juz wiatrach na chłodnicy ktory wlacza sie powyzej 100 stopni podajze . Poprostu olej to i smigaj dalej :) albo rozkrec licznik i z tylu tego masz regulacje tego wskaznika . Ja walczylem z tym zmienialem termostaty itp itd i dalej mam to samo :)



kriswol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 21:20
Lokalizacja: opole

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: kriswol » wt paź 11, 2011 18:55

A nie jest to mimo wszystko termostat ? Znam przypadki że termostat nie wytrzymywał nawet roku. Nowy to koszt około 35 zł to może warto to sprawdzić.



Wyrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 20:52

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: Wyrox » wt paź 11, 2011 22:19

Wymienilem 2 termostaty i dalej mialem to samo :) Ale jesli chcesz sie pobawic to zmien i sprawdz :) A takie termostaty za 35 zl to moga byc od nowosci do smietnika :) Bardzo czesto sie zdaza ze nowy termostat juz szaleje , jesli chcesz to na poczatek mozesz zmienic czujnik temperatury :) Zmien i sprawdz czy bedzie roznica , tylko koniecznie zmien na taki sam ( kolor ) .



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Lekko się nie dogrzewa

Post autor: pilkozak » śr paź 12, 2011 08:53

Scarab podepnij pod VAG-a i zobacz jaka wartosc temp. plynu pokazuje i porownaj z tym co na liczniku. termostat wahlera raczej powinien byc ok. Nie wiem czy to mozliwe, ale kiedys czytalem, ze termostaty moga miec rozne wartosci temperatury otwierania i zamykania. Nawet do tego samego modelu silnika, może różnic sie ich praca o parę stopni.

Gdzie to takie golfy mk3 z przebiegiem 140tys jeszcze jezdzą?? :jezor:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości