Golf umarł:(

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Golf umarł:(

Post autor: wertex8 » pn paź 03, 2011 13:35

Witam na wstępie chciałbym zaznaczyć ze to mój pierwszy post. Przeszukałem forum i nic nie znalazłem na temat mojego problemu.
Ostatnio golf zaczął szarpać oczywiście obroty falowały. Auto zaczęło tracić całą moc podczas jazdy i za około 2-3 sekund jak by na nowo odpalało. Po wrzuceniu na bieg jałowy potrafiło zgasnąć. W jednej chwili jeździło ok nawet przez cały dzień. Wyczyściłem wszystkie złączki jedna była zalana ta, która prowadzi do gaźnika. Co więcej gdy silnik jeszcze chodził bez objawowo poruszałem delikatnie tym elementem gdzie znajduje się przepustnica i wtrysk i silnik zaczął gasnąć. Teraz całkiem nie odpala nawet nie wykrztusi ze siebie odrobiny nadziei na odpalenie. Z góry dziękuje za pomoc i mam nadzieje ze problem uda się rozwiązać.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Golf umarł:(

Post autor: jhosef » pn paź 03, 2011 14:14

Iskra jest?
Paliwo dochodzi?
wertex8 pisze:gdy silnik jeszcze chodził bez objawowo poruszałem delikatnie tym elementem gdzie znajduje się przepustnica i wtrysk i silnik zaczął gasnąć
Pewnie Podstawa monowtrysku do wymiany.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Golf umarł:(

Post autor: -=ren=- » pn paź 03, 2011 14:43

jhosef pisze:Pewnie Podstawa monowtrysku do wymiany.
nadmiar powietrza... możliwe - koniecznie do sprawdzenia. musi być paliwo powietrze i iskra, potem będziemy się martwić.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Golf umarł:(

Post autor: jhosef » pn paź 03, 2011 15:04

Ja nie mówię, że przez to nie odpala. Raczej zagadać powinien. Ale jak gaśnie przy ruszaniu to dostaje lewego powietrza spod mono.



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Re: Golf umarł:(

Post autor: wertex8 » pn paź 03, 2011 15:59

Też tak właśnie myślałem że ta guma co trzyma całą konstrukcje porostu uległa trwałemu rozkładowi. Jutro postaram sie o jakiś zamiennik najlepiej cały razem z przepustnicą i napisze jak się sprawy mają :) dzięki wszystkim za dobre rady na pewno nie tylko ja mam taki problem i być może się to komuś przyda:)



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Golf umarł:(

Post autor: evilenko » wt paź 04, 2011 22:24

Nie wykluczam konieczności wymiany podstawy wtrysku, jeśli jest stara to zawsze pomoże. Nie sprawdzałeś czy jest iskra w momencie gdy nie możesz odpalać. Jeśli jej nie ma albo jest słaba to do sprawdzenia cewka albo czujnik Halla w aparacie zapłonowym.



wertex8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 00:55

Golf umarł:(

Post autor: wertex8 » czw paź 13, 2011 01:32

Autko udało się odratować. Wymieniłem podstawkę mono wtrysku (28 zł nowa) przepustnice wraz z mono wtryskiem oraz regulatorem obrotów ( prawdopodobnie wtryskiwacz był padnięty tutaj niestety używka ale w dobrym stanie) co najciekawsze auto zaczęło odpalać ale nadal trochę szarpało. Teraz może najciekawszy moment. Po wymianie tego wszystkiego zaczęła odzywać się kontrolka oleju. Dolałem i jak nowo narodzone auto:) falowanie obrotów ustało po dolewce. Najciekawsze jest też to ze poziom oleju utrzymywał się w przedziale normy. Auto nie kopciło. Zostało również wymienione zawieszenie kompletne nowe ( amorki gazowe co bardzo wszystkim polecam bo tutaj mają dosyć sporo do powiedzenia jeżeli chodzi o przyczepność autka). Przepraszam ze tak późno jednak prace nad autkiem trwały troszkę. Podsumowując koszt naprawy ( bez zawieszenia ) 108 zł + robocizna + buteleczka oleju:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości