Wtryski??

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Wtryski??

Post autor: kl89 » pn sie 01, 2011 21:23

Witam,

Czy może ktoś określic co jest przyczyną następujących objawów:
Odpalenie silnika nie stanowi problemu ale dodanie gazu sprawia że silnik buczy i nawet gaśnie...tak jak by nie dostawał paliwa...w ogóle nie chce wejśc na prawidłowe obroty, ale gdy przełączy się po rozgrzaniu na gaz wszystko jest ok.

Z góry dzięki



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Wtryski??

Post autor: Hans-Hans » pt sie 05, 2011 22:16

1 Filtr paliwa jak wygląda paliwo mentne czy czyste ?.Stało się to po tankowaniu??? . 2 Pompa paliwa zbyt słabe cisnienie . 3 zatkane wtryskiwacze.



kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Wtryski??

Post autor: kl89 » ndz paź 02, 2011 20:57

Tankuję zawsze na tej samej stacji...może zacznę od pompy paliwa... zobaczymy co bedzie sie działo

Koledzy wymienilem pompkę paliwa, filtr, listwa nowa ogólnie cały układ czysty, nawet przepustnica i czujnik temperatury, który okazal sie wadliwy po sprawdzeniu na komputerze i dalej problem sie powtarza. Moim zdaniem troche lepiej jakby bylo, ale....rano w ogóle niechce sie wkrecic na zaimnym silniku na obroty... gdy jest cieply silnik problem jest w znacznie mniejszym stopniu z jazda na benzynie. Dodam że po zacisnięcie węza powrotu paliwa przy listwie silnik dzialal zdaja sie ze poprawnie( sprawdze jeszcze to rano na zimnym silniku). Ma ktoś pojęcie co jest grane??

Z góry dzięki



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Wtryski??

Post autor: Jacek75 » wt paź 04, 2011 09:10

Regulator ciśnienia na listwie, czyszczenie wtrysków w zakładzie po 60zł.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wtryski??

Post autor: kl89 » czw paź 06, 2011 12:47

Jacek75 pisze:Regulator ciśnienia na listwie, czyszczenie wtrysków w zakładzie po 60zł.
Jw pisałem listwa została przełożona razem z regulatorem...dodam, że komputer wykazal zastrzezenia co do sondy lambdy...i nie wiem czy czasem za to sie nie zabiore teraz, chyba że ma ktos inny pomysł?



radrinx01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:15
Lokalizacja: okolice częstochowy

Wtryski??

Post autor: radrinx01 » czw paź 06, 2011 15:21

kolego ja miałem ten sam problem gdy zimny nie chce wejsc no obroty a gdy ciepły to jako tako chodził.. moj golfik łapał lewe powietrze przy dolocie takie 4 gumowe okrągłe gumki przy łączeniu sie z blokiem... zanim rozbierzesz to na odpalonym silniku psiknij plakiem koło wtrysku kolo dolotu i nie żałuj plaka jak wejdzie przez chwilę na obroty to masz problem z głowy.. tak było u mnie moze u ciebie tez ten sam problem pzdr



kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wtryski??

Post autor: kl89 » czw paź 06, 2011 21:46

radrinx01 pisze:kolego ja miałem ten sam problem gdy zimny nie chce wejsc no obroty a gdy ciepły to jako tako chodził.. moj golfik łapał lewe powietrze przy dolocie takie 4 gumowe okrągłe gumki przy łączeniu sie z blokiem... zanim rozbierzesz to na odpalonym silniku psiknij plakiem koło wtrysku kolo dolotu i nie żałuj plaka jak wejdzie przez chwilę na obroty to masz problem z głowy.. tak było u mnie moze u ciebie tez ten sam problem pzdr
Rano zrobię jak pisales... z tym, że powiem Ci ze u mnie na rozgrzanym jest niby ok...bo wyraźnie czuc brak mocy w aucie...oczywiście na zimnym to tak jak pisalem czyli nie wkręca się za bardzo....ale gdy jest rozgrzany to i tak nie jest to samo...troche wątpie w te lewe powietrze gdyz listwa z blokiem była uszczelniana pare dni temu na silikon, gdy listwe zamieniałem...



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Wtryski??

Post autor: Jacek75 » wt paź 11, 2011 15:05

Co to znaczy komputer wykazał zastrzeżenia? Jeżeli masz błąd z kompa to czemu od razu go nie umieścisz tutaj?
Mielecie jak baby nad problemem, a są konkrety.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości