Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: yogi_zg » ndz lip 31, 2011 11:24

Witam. Szlak trafił mi mija przepływke i mam do kupienia od kolegi w okazyjnej cenie przepływki:
1. od opla calibry 2.0 8v
2. mk3 gti 2e


czy podejdą do pf-a ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 12:02

Nie będzie idealnie bo do PF ma regulację składu mieszanki a do 2E jej nieposiada. Jeśli masz możliwość kupna do 2E po okazyjnej cenie to bierz sprzedaj z zyskiem a sam kup właściwą, różnice w cenie zobacz sobie na allegro


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: yogi_zg » ndz lip 31, 2011 12:14

nie ma tej śruby do ustawiania co2 na jałowym ?


a ta z opla tez niebardzo ?
Ostatnio zmieniony ndz lip 31, 2011 12:20 przez yogi_zg, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 12:18

Z opla nie mam pojęcia ale przecież nie było chyba Calibry na wtrysku Digi, z 2E niema śruby


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: yogi_zg » ndz lip 31, 2011 12:20

Może zamiennik z jakiegoś innego auta bo jak zaglądałem na allegro to po 350-400pln sobie życzą !!!




tak wyglada ta z opla
http://allegro.pl/opel-calibra-omega-2- ... 30769.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/przeplywomierz-opel-c ... 47124.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 12:26

yogi_dw, niema szans na taniość ale znajdziesz za około 2 stówki do PF lub PB tylko poszukaj, przepływki klapkowe są drogie do wszystkich aut, a cena wynika z tego że padają ludziom od strzałów LPG. Druga możliwość to naprawa starej, konstrukcja prosta złota rączka sobie poradzi praktycznie z każdym uszkodzeniem. Potencjometr ma działaś klapka nie ocierać o ścianki jeśli się skrzywiła i tyle. Swoją naprawiałem spróbuj tak samo zrobić.

http://allegro.pl/vw-golf-ii-org-przepl ... 50763.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/przeplywomierz-vw-gol ... 43004.html" onclick="window.open(this.href);return false;

coś przesadziłeś - do mk2 1.8 nie są tak drogie jak znalazłeś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: yogi_zg » ndz lip 31, 2011 12:43

A to co podałeś nie sa od 1.3 NZ ?


Moja rozebrałem i wszystko poskładałem. Blaszka była wygieta. Podpiłowałem ja i wszystko chodzi ok. Całośc posklejałem na silikon. Problem jest taki że nie moge teraz naciągu wyregulowac. eby auto zapalilo naciag musi buc minimalny. Jak zaczynam zwiększac go to auto nie odpala



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 31, 2011 14:54

Tak masz rację pomyliłem się dla ciebie o numerze 037906301 (bez literki na końcu numeru) sorki. I w tej chwili na allegro najtańsza http://allegro.pl/przeplywomierz-vw-aud ... 36685.html" onclick="window.open(this.href);return false; Na ebayu widzę tańsze ale przesyłka....
Naciągu nie należało ruszać i byłoby wszystko ok. Podpiłować klapkę można tylko troszkę bo jeśli podpiłowałeś za dużo to powietrza dużo leci bokiem - akurat możesz to skorygować do pewnych granic śrubą regulacyjną. Lepiej jest wywiercić nity z denka odjąć je i naprostować oś klapki zamiast ją piłować. Recepty gotowej na regulację naciągu nie znajdziesz - trzeba by mieć dobrą przepływkę do porównania i ustawiać naciąg kierując się napięciem na kablu sygnałowym przy tych samych obrotach, na wolnych to jest niecały 1 volt, ale wolne są na różnym poziomie trzeba by na tym samym aucie porównywać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Czy przepływka z 2e pasuej do PF ?

Post autor: yogi_zg » ndz lip 31, 2011 16:25

tylko kolego właśnie ja mam ten o wystrzale bez literki C na końcu :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości