Problem z obrotami

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

Problem z obrotami

Post autor: barto125 » śr lip 13, 2011 10:23

Witam. Mam golfa MK2, rocznik 87, silnik 1.6 wersja Bistro.
Mam w nim problem z obrotami, na biegu jałowym falują, po delikatnym dodaniu i przytrzymaniu gazu jest ok, ale jak się puści nadal falują. Gdy się rozgrzeje, zdarza mu się gasnąć.
Byłem u mechanika, został wyczyszczony silnik krokowy, oraz wymienione przewody podciśnienia.
Nie pomogło. Mechanik powiedział, że to jakaś gruszka jest dziurawa i cała drży, ale tego nie ma i najlepiej jakbym sam znalazł. Czego dokładnie mam szukać? A może ktoś ma coś takiego na sprzedaż?
Proszę o podpowiedź i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z obrotami

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 10:56

Napisz typ gaźnika (Pierburg 2E2 lub Pierburg 2EE), znajdź jakąś fotkę w necie i wksaż o którą częśc chodzi, rysunki sa na stronach rudies berlin albo gaznik.pl. Podejrzewam że chodzi o tzw. gaźnik elektroniczny 2EE, ale i tak żaden niema silnika krokowego, jest za to w 2EE pewien element który ma drżeć więc musisz wyklarowac o co biega.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

Problem z obrotami

Post autor: barto125 » pt lip 15, 2011 19:11

Gaźnik 2EE mam. Problem tymczasowo rozwiązałem, lekko naciągając linkę od gazu. Już nie faluje, nie gaśnie, spalanie wyszło mi w cyklu mieszanym 6l/100km, więc chyba jest dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości