Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: harvard » śr cze 29, 2011 14:40

Mój silnik to 1.6 105km 77kW. Gdy silnik jest zimny po nocy poziom płynu w chłodnicy jest ledwie ponad minimum jednak gdy rozgrzany wielkoś podchodzi pod max ale w dalszym ciągu jest pod tą kreską a nie równo z nią. Czy to prawidłowy objaw czy już trzeba zacząć czegoś szukać?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: Qto » śr cze 29, 2011 14:57

harvard pisze: ponad minimum
czyli ok
harvard pisze:podchodzi pod max ale w dalszym ciągu jest pod tą kreską a nie równo z nią
czyli też ok

Skoro poziom płynu jest pomiędzy min i max to w czym problem ?? min oznacza dopuszczalne minimum a płyn jest powyżej tego...max oznacza dopuszczalne maksimum i płyn jest poniżej tego...
Płyn jest w granicach normy wiec po szukać problemu ?? Przegrzewa się ?? Ogrzewanie nie działa ?? Ubywa płynu ?? Przybywa oleju ?? czy coś podobnego ??



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: poolak2006 » śr cze 29, 2011 21:42

podejrzewam że kolegę niepokoją te skoki poziomu, ale to jest ok :bajer: ja też nie widzę problemu :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: Qto » śr cze 29, 2011 22:06

poolak2006 pisze:kolegę niepokoją te skoki poziomu
ciepły płyn zwiększa objętość - fizyka



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: harvard » czw cze 30, 2011 06:53

Tak tylko jak uzupełnię na zimnym do max to przez kilka dni na zimnym mam max jednak po miesiącu znowu zbliża się ponad min ale do maxa daleko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: Qto » czw cze 30, 2011 07:23

harvard pisze:Tak tylko jak uzupełnię na zimnym do max to przez kilka dni na zimnym mam max jednak po miesiącu znowu zbliża się ponad min ale do maxa daleko.
Z tego wynika że płyn ubywa...a z pierwszego postu zupełnie co innego



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: harvard » śr sie 10, 2011 07:19

jednak ubywa płynu. Przy wymianie czujnika temp. cieczy ubyło sporo płynu więc dolałem wody aby uzupełnić. Teraz po 2 dniach jazdy komp krzyknął sprawdz płyn chłodzący. Okazuje się że ledwie go widać w zbiorniku. No i klops. teraz pytanie sprawdzałem czy gdzieś nie ma wycieku z latareczką i nigdzie nic nie widać. Ktoś mi podpowiedział, że może jakiś króciec (co to gdzie to jest) może być zardzewiały lub uszczelka pod głowicą. Jak sprawdzić czy do komory silnika przedostaje się płyn? jakie zagrożenia dla żywotności/awaryjności silnika może spowodować ubywanie płynu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: metalizer78 » śr sie 10, 2011 08:23

Miałem ten sam problem tylko że posiadam golfa 3 u mnie przyczyną był zasyfiały trójnik i właśnie przy rozgrzanym silniku też mi ubywało płynu jak wrócisz z jakiejś trasy to podnieść maskę i sprawdz węże czy gdzieś nie masz przypoconego ja tak sprawdziłem właśnie tym sposobem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ilość płynu chłodniczego poniżej połowy

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 10:04

harvard, przy wymianie czujnika napewno do układu dostało się powietrze, ten jednorazowy ubytek może wynikać z odpowietrzenia więc nadal nie widze problemu, szukaj usterki jak zauważysz ze nadal systematycznie płynu ubywa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości