Wywaliło olej

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Wywaliło olej

Post autor: Rafal10 » pn cze 20, 2011 17:36

Witam
Mam taki problem w sobotę jadąc autkiem i po przejechaniu gdzieś tak 5km usłyszałem piszczenie a potem syczenie zapaliła się kontrolka oleju i piszczała zatrzymałem się zaglądam pod maskę a tam wszystko w oleju, zero oleju w silniku. Mechanik twierdzi że poszło pod filtrem oleju i jest uszkodzona podstawa filtra i jakaś chłodniczka przy filtrze ale skąd takie ciśnienie że w kilka sekund nie było oleju? Zrobiło się to po wymianie oleju. podobno ta chłodniczka jest uszkodzona filtr nie dolega do niej nie zabardzo wiem oco chodzi ale czy to możgło być przyczyną? Koszt nowej 150zł :rozpacz:



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Wywaliło olej

Post autor: alamakota » pn cze 20, 2011 17:43

niemożliwe żeby chłodniczka oleju była do wymiany , musiałaby być pęknięta a to niemożliwe ,
a co wcześniej przed wymianą filtr "dolegał" ?! ...
najprędzej poszła uszczelka pod nią albo w ogóle źle dokręcili ci filtr oleju lub coś zruszyli .
a i po co nowa !? 150zł ?!! pogieło ich ? jeśli to uszczelka to wystarczy wymienić na nową lub dorobić



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Re: Wywaliło olej

Post autor: maciejhan » pn cze 20, 2011 21:50

alamakota pisze:niemożliwe żeby chłodniczka oleju była do wymiany , musiałaby być pęknięta a to niemożliwe ,
a co wcześniej przed wymianą filtr "dolegał" ?! ...
najprędzej poszła uszczelka pod nią albo w ogóle źle dokręcili ci filtr oleju lub coś zruszyli .
a i po co nowa !? 150zł ?!! pogieło ich ? jeśli to uszczelka to wystarczy wymienić na nową lub dorobić
popieram kolegę.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wywaliło olej

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 22:03

Niby czemu miała nie pęknąć, przecież to marny materiał chyba tworzywo sztuczne nawet nie metal. Kupuj chłodniczkę ze szrotu szkoda tyle kasy za nową, i od razu nowy o-ring przychodzący między nia a podstawę metalową filtra oleju trzeba go zmienić koniecznie. Chłodniczkę wyjmiesz po odkręceniu od dołu nakrętki która jest na tej samej rurce na którą nakręcasz filtr. Nie dokręcaj potem mocno tej nakrętki nie trzeba chłodniczkę do podstawy dociska przykręcany filtr.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Re: Wywaliło olej

Post autor: maciejhan » pn cze 20, 2011 22:17

Paweł Marek pisze:Niby czemu miała nie pęknąć, przecież to marny materiał chyba tworzywo sztuczne nawet nie metal.
Aluminiowy odlew.
Pewnie że może strzelić, ale najprawdopodobniej jeśli jest ona uszkodzona to mechaniory coś na grzebały.



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Wywaliło olej

Post autor: alamakota » pn cze 20, 2011 23:57

to metal , odlew no ale ja sobie nie wyobrażam jak może to samo pęknąć ... 1:1000 , chyba że przywalił ktoś młotkiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wywaliło olej

Post autor: Paweł Marek » wt cze 21, 2011 11:55

Pękło to trzeba wymienić, fakt to jakies aluminium co odkryłem dopiero po oskrobaniu, a miałem ją w rece jakiś czas temu zmieniając o-ring


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Rafal10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 15:04
Lokalizacja: Olsztyn

Wywaliło olej

Post autor: Rafal10 » wt cze 21, 2011 21:24

Dzięki za pomoc chłodniczka wymieniona i jest ok :helm:
Zrobiłem zdięcia chłodniczka była wgnieciona.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze jedno pytanie w krórą stronę powinny obracać się wentylatory chłodnicy powinny pchać powietrze na chłodnicę czy ssać z chłodnicy.



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Wywaliło olej

Post autor: alamakota » śr cze 22, 2011 00:13

eee.. to musiałeś przywalić w nią !
a wentylator wciąga do środka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wywaliło olej

Post autor: Paweł Marek » śr cze 22, 2011 00:19

Dziubało sie czyms bo pewnie filtr nie chciał puścic.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości