Filtr powietrza w oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » śr cze 08, 2011 18:22

Witam
Otóż zaczęło się od gaśnięcia na skrzyżowaniu i niskich obrotów rzędu 500-600.Mechanik stwierdził ze to przepustnica wymył ładnie i z adaptował.Od czasu adaptacji auto pali wiec tzn w mieście w zimę spalił 7,2 a teraz ostatnio 9.5-10.Filtr był wymieniany w listopadzie i olej też jest zrobione na nim 2,5 tys km, wcześniej wycieków nie było dopiero wczoraj po odkręcaniu filtra i wyjęciu go był cały uwalony olejem w miejscu gdzie jest przepustnica.Czy winą tego wydostawania sie oleju do filtra może być przepustnica ? A i jedno będąc na przeglądzie zaraz po odpaleniu a przed czyszczeniem przepustnicy złączał się włączać sygnał akustyczny od spalin gość powiedział ze jest zbyt bogata mieszanka czy to może mieć związek z przepustnica czy wtryskami dodam ze jak teraz np postoje chwile na odpalonym silniku i wyjdę na zewnątrz to czuje zapach nie spalonej benzyny.Co może być powodem tego wywalania oleju do filtra jak i tego że mieszanka jest zbyt bogata?? :-)

Dzisiaj znowu patrzyłem bo w piątek wytarłem obudowę i filtr i znowu rzygnął olejem do filtra

:-(

[ Dodano: 2011-04-29, 19:27 ]
Byłem dzisiaj u mechanika powiedział że silnik do roboty z tym olejem w filtrze ale jakos nie uśmiecha mi się go robić
A z dużym spalanie podpiął pod kompa wykazało 2 błędy
1. nieprawidłowy sygnał czujnika jazdy sporadyczny
2. ciagle otwarty potencjometr przepustnicy
to z ten potencjometrem było przed adaptacja jak i teraz sie pojawiło ;-)

[ Dodano: 2011-05-04, 14:03 ]
ciagle wywala mi ten błąd od tego potencjometru mechanik mówi że auto nie widzi przepustnicy albo była odpinana lecz nie była odpinana czy to znaczy ze przepustnica powiedziała papa ??

[ Dodano: 2011-05-24, 20:27 ]
byłem podpiać pod kompa tydzień temu wyszedł ten sam błąd w dodatku auto po odpaleniu dostaje takich wibracji nawet zimą taki nie ma a poza tym pluje po czyszczeniu olejem z przepustnicy i cały filtr jest zachlapany wcześniej tego nie było jak patrzyłem patrzyłem przed adaptacją i czysczeniem i filtr był suchy tylko drobinki kurzu były. I poza tym zaraz po odpaleniu wali strasznie benzyną czego w zimę tez nie zauważyłem .Wjchałem na diagnostykę to zaaraz spaliny zaczeły piszczeć i gosc powiedział żebym zobaczył wtryski albo zapłon jak jest ustawiony

[ Dodano: 2011-05-24, 20:29 ]
dzisiaj po odpaleni i gazowaniu do 3 , 4 tys 2razy nacdisniecie gazu wskazówka poziomu paliwa spadła o jedna kreskę na wskaźniku i już nie podskoczyła czyżby tak nie przepalał paliwa tylko przepuszczał ??
temat przekopiowany z innego forum.Temat mojego autorstwa
Macie jakieś pomysły ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Qto » śr cze 08, 2011 19:15

Byś mógł napisać jaki silnik...dlaczego mamy zgadywać że to np 1.4 ?? Na przyszłość dodawaj tą informację bo temat poleci :bajer:
No początek poszukaj o czyszczeniu odmy w 1.4. Zabrudzona odma w tych silnikach to normalna rzecz...jednak nie we wszystkich 1.4 się zdarza



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » śr cze 08, 2011 19:59

Qto, sory myślałem że wyświetla w profilu silnik AHW 1.4 16v

Odma czyszczona w marcu wyszło trochę majonezu i syfu także odma drożna przewód też
Ostatnio zmieniony czw cze 09, 2011 17:41 przez Cypis876, łącznie zmieniany 1 raz.



Gastovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:06
Lokalizacja: Warszawa

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Gastovski » śr cze 08, 2011 21:43

Podepne się gdyż mam ten sam problem z olejem, filtr uje****. Też jak rano odpale to wali benzyną. Moj to 1.4 AKQ..



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » pt cze 10, 2011 16:30

Gdzie w silniku AHW znajduje się EGR ?



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Filtr powietrza w oleju

Post autor: wasilek82 » pt cze 17, 2011 11:23

Cześć Wam,

Mam podobny problem.....
Ale zacznę od początku. Silnik po kapitalnym remoncie w ASO ponad 2 lata temu. Odme czyściłem 3-4 miesiące temu, wężyki też, autko jeździ na 5w40.
Ostatnio zaglądam do filtra (wymieniany 3-4 miesiące temu) a tam olej :((((
Co może być przyczyną???? Czy jest możliwość, że coś w puszcze odmy się uszkodziło, jak tak to co? Bo jak ją czyściłem to było słychać, że coś tam lata, ale nie wiem czy to nie jakaś np. klapka.....

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Filtr powietrza w oleju

Post autor: marcin7x5 » pt cze 17, 2011 13:16

wasilek82 pisze:Ostatnio zaglądam do filtra (wymieniany 3-4 miesiące temu) a tam olej
Zależy ile tego oleju ci tam rzuciło. czasami jest tak, że jak ostro butujesz silnik to moze troszkę wypluc do filtra.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Qto » pt cze 17, 2011 15:10

marcin7x5 pisze:czasami jest tak, że jak ostro butujesz silnik to moze troszkę wypluc do filtra.
powiedziałbym że nawet zdecydowanie częściej niż czasami...te silniki kompletnie nie nadają się do butowania. Szybko (160-170) jechać można...ale poznęcać się trochę na 2/3 biegu i bankowo mamy olej w filtrze powietrza.



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » pt cze 17, 2011 21:16

Qto, byłby w to uwierzył gdybym go butował ale nie jeżdżę jak szaleniec tylko kulturalnie i nie za szybko biegów nie zmieniam w czerwonym polu tylko ok 2500-3000 każdy bieg a i tak wywala ja tego nie uważam za normę coś w tym musi być skoro wcześniej nie wypluwał tego oleju. Wiem że ten silnik nie ma za dużo mocy wiec go nie żyłuje bo i tak to nic nie da. Także to wiesz trochę dziwne dodam że wczesniej była czyszczona odma i przepustnica w tym samym czasie czy to może mieć jakiś związek np złe poskładanie czy co innego?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Filtr powietrza w oleju

Post autor: grg474 » sob cze 18, 2011 13:49

Cypis876, to nie wina butowania tylko niestety przedmuchy z silnika (takie moje zdanie) - podczas jazdy zdejmujesz nogę z gazu następuje zamkniecie przepustnicy ale ciśnienie w skrzyni korbowej nadal jest wytwarzane - poprzez odmę ten olej dostaje się do filtra obudowy powietrza - odbity od zamkniętej przepustnicy zarzuca filtr powietrza olejem .Takie jest moje zdanie.
Cypis876 pisze:Wiem że ten silnik nie ma za dużo mocy wiec go nie żyłuje bo i tak to nic nie da.
a ja nie oszczędzam - od momentu jak klęknął rozrząd i musiałem robić silnik - zlikwidowałem zużycie oleju - teraz sandał w podłogę i oleju nie łyka i nie zarzuca


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Gastovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr powietrza w oleju

Post autor: Gastovski » sob cze 18, 2011 21:26

grg474 pisze:Cypis876, to nie wina butowania tylko niestety przedmuchy z silnika (takie moje zdanie) - podczas jazdy zdejmujesz nogę z gazu następuje zamkniecie przepustnicy ale ciśnienie w skrzyni korbowej nadal jest wytwarzane - poprzez odmę ten olej dostaje się do filtra obudowy powietrza - odbity od zamkniętej przepustnicy zarzuca filtr powietrza olejem .Takie jest moje zdanie.
Cypis876 pisze:Wiem że ten silnik nie ma za dużo mocy wiec go nie żyłuje bo i tak to nic nie da.
a ja nie oszczędzam - od momentu jak klęknął rozrząd i musiałem robić silnik - zlikwidowałem zużycie oleju - teraz sandał w podłogę i oleju nie łyka i nie zarzuca
Jestem tego samego zdania, ale teraz pytanie jak zlikwidować te przedmuchy ?



Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

Filtr powietrza w oleju

Post autor: maciejhan » sob cze 18, 2011 22:39

wymieniając na tłokach pierścienie uszczelniające. :satan:



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Filtr powietrza w oleju

Post autor: airbuko » sob cze 18, 2011 23:30

Ja jezdze AUSem i mam to samo. Odma sie nie przejmuj .. nie ma tam zadnych klapek tylko przegrody. Ostatnio swoja musialem sklejac bo mi sie rozpadla przez mechaniczne uszkodzenie. Moim skromym zdaniem olej do filtra nie dostaje sie przez odme ... bo przewod jest suchy ... natomiast zgadzam sie ze przedostaje sie przez przepustnice, bo slady na obudowie filtra na to wskazuja.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Filtr powietrza w oleju

Post autor: grg474 » ndz cze 19, 2011 11:32

airbuko pisze:natomiast zgadzam sie ze przedostaje sie przez przepustnice, bo slady na obudowie filtra na to wskazuja.
no dobra ale prze[pustnica jedyny kontakt z ukłądem olejowym ma przez odme i przez egr (ze spalin) - pytanie jaka agonia musiała by być silnika żeby wydechem szedł olej :bajer:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości