Problem z chłodzeniem, obieg wody

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Problem z chłodzeniem, obieg wody

Post autor: Asin » wt maja 31, 2011 17:28

Witam,

Mam problem z chłodzeniem. Temperatura skoczyła mi dzis do ok 100st C. Oczywiscie koniec jazdy i spojrzałem co tam się stało. Dosyć spore cisnienie w ukladzie bo korek odkręcałem na kilka razy. Posciskałem wężyki i ten do chłodnicy gorący (pewnie tylko dlatego ze blisko silnika), a ten dolny od chłodnicy zimny. Co może mieć z tym związek i co było ostatnio grzebane w tym samochodzie: 1) Rozrzad był wymieniany 25kkm temu kompletny Ruevill, do tego pompa i uszczelka pod zplanowaną pokrywkę, 2) Ostatnio miałem wycieki płynu, podjechałem do mechanika, ten od razu chciał wymienić krocieć(ten co jest czujnik tem w niego wpięty) ale miał z nim problem bo ponoć rozbudowane są dziwnie i też termostat jest tam jakos zamontowany no i przede wszystkim kosztuje ponad 200zl i nie ma go od ręki. Skończyło się na oringu i uszczelnieniu - nie cieknie już. Teraz pytanie: Co się mogło stać, że nie ma obiegu płynu? Na co stawiacie i jak to sprawdzić nie mając żadnych profesjonalnych narzędzi ani kanału. Aha, wentylator chłodnicy też nie kręci i jak włączyłem dmuchawę na max gorąco to leciało gorące powietrze.

Jesli to nie ten dział, proszę o przeniesienie wątku.
Pzdr



eles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 20, 2007 15:36
Lokalizacja: Tarnow

Problem z chłodzeniem, obieg wody

Post autor: eles » wt maja 31, 2011 18:14

Być może zawiesił się termostat i nie puszcza obiegu na chłodnicę,wykręć go wrzuć do wrzącej wody i zobacz czy się otwiera i zamyka,jak nie to do wymiany najlepiej firmy Wahler :bigok:



Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Problem z chłodzeniem, obieg wody

Post autor: Asin » wt maja 31, 2011 19:11

No własnie wolałbym się do tego nie zabierać skoro mechanior miał z tym tyle problemu. Jeszcze tak mi się przypomniało, że wskazania temperatury były po tym grzebaniu trochę inne niż wczesniej - wolniej nabierał temperature 90st i tez czasem lubiła ta wskazówka się pobujać tak po lewej stronie wskaźnika. Jeszcze pompa dosyć nowa, ponoć całkiem dobrej firmy więc dziwne trochę jakby padła. A tego, że się termostat może nie otworzyć nie słyszałem.



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Problem z chłodzeniem, obieg wody

Post autor: airbuko » śr cze 01, 2011 21:59

Skoro dolny waz jest zimny to moim skromnym zdaniem termostat sie nie otwiera.



Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Problem z chłodzeniem, obieg wody

Post autor: Asin » pt cze 03, 2011 12:00

Wg mechanika pękło jakies plastikowe koleczko i ono popsuło termostat, więc termostat został wymieniony i teraz jest już ok. Dzięki za porady.

Temat do zamknięcia czy jakos tak.
Pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości