Silnik HZ na osprzęcie NZ

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Jędrzej » czw mar 17, 2011 10:42

Witam. Czy ktoś potrafi uspokoić moje obawy, czy mając cały osprzęt silnika NZ (wtryski, komputer - no wszystko), mogę wstawić HZ i czy to będzie normalnie odpalało i jeździło? Mam już zmęczonego NZ'ta, a mam w super stanie HZ z przebiegiem 80tys. km. Wiem, że osprzęt będzie plug&play, ale jak to będzie chodzić?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: stonefree » czw mar 17, 2011 20:35

Przyłączę się do pytania, bo je niezmiernie ciekawe. Robił ktoś taki numer?



Awatar użytkownika
adamtb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 14, 2011 05:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: adamtb » czw mar 17, 2011 21:27

przecież HZ jest na gaźniku

Obrazek



Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Re: Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Jędrzej » czw mar 17, 2011 22:35

Przecież nie pytam czy HZ jest na wtrysku czy na gaźniku, bo to wiem. Pytanie jest jasne i oczywiste



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Paweł Marek » czw mar 17, 2011 22:58

Dlaczego miało by nie chodzić, to tylko kwestia mechaniczna dołożenia osprzętu, jak masz oba silniki to sam stwierdzisz czy się da wtrysk umocować do HZ czy trzeba kolektor tez przełożyć. Może być trochę słabszy bo HZ był słabszy on NZ, co jak patrzę w tabele danych technicznych wynika z różnic w kątach wałka rozrządu, więc jak by się dało głowicę NZ przełożyć jeśli nie jest zużyta byłoby jeszcze lepiej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: mazi » czw mar 17, 2011 23:09

ja u siebie miałem HZ po NZ i smigał bez problemu;)



Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Re: Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Jędrzej » pt mar 18, 2011 09:16

Silnik HZ ma pojemność 1,1, a NZ 1,3. Dlatego nie wiedziałem czy zasilanie będzie ok. Kolego Paweł Marek, czy do tej głowicy HZ mogę odrazu wsadzić wałki od NZ? W starym silniku jednym z problemów było to, że uciekał olej spod głowicy i za bardzo nie chcę z niego takich grubych części przekładać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Paweł Marek » pt mar 18, 2011 09:50

nie wiedziałem że to taka mała pojemność - więc nie podpowiem więcej jakoś bedzie chodzić ale jak to nie do przewidzenia dla mnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Jędrzej » wt kwie 19, 2011 19:47

A więc ogłaszam, że wsadziliśmy HZ w miejsce NZ. Wtrysk wraz z kolektorem przełożony z 1,3 do 1,1. Silnik odpala, jednak właściciel mówi, że czuć, że silnik jest słaby (nie wiem czy to wynika z tego, że jest o 5KM słabszy) natomiast na gazie jest mocniejszy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 19, 2011 20:40

Próbowaliście podregulować skład mieszanki? NZ ma śrubę regulacyjną może to coś poprawi moc na benzynie. I czy montowaliście sondę czy bez niej chodzi?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Re: Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Jędrzej » wt kwie 19, 2011 21:15

Nie próbowaliśmy. Sondy nie tykaliśmy, nie mam pojęcia czy ona jeszcze jest, bo jakieś kable były przez kogoś wcześniej zmostkowane - podejrzewam, że do instalacji LPG



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 19, 2011 21:19

propnuję ustawić skład mieszanki, sruba jest na przepływomierzu, bez sondy NZ się powinien obejść ale lepiej żeby była


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
latuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 19:41
Lokalizacja: Leszno

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: latuch » ndz cze 19, 2011 21:37

Paweł Marek[/b], takie szybkie pytanko. Dam rade ustawic sklad mieszanki "na oko/ucho"? Po ustawieniu mieszanki bede musial jeszcze raz ustawiac instalacje gazowa?


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik HZ na osprzęcie NZ

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 22:32

na oko ani ucho nie, prędzej na nosa na zapach spalin, kolego za dwie dychy na stacji analizator podłącza ci a ty sobie już sam kręcił śrubką będziesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości