nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

missed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 08, 2011 17:03

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: missed » wt mar 08, 2011 17:24

Witam, na wstepie chcialem zaznaczyc, ze jestem absolutnie nowy na tym forum jak i w sprawie samochodow, wiec prosilbym o łopatologiczne rady :)

Wszystko zaczelo sie z miesiac temu, zacinal sie krokowy, na jalowym biegu mialem 1,8tys. Kuzyn mi go odlaczyl: "kupisz nowy, podlaczymy". Wszystko bylo ok, do czasu jak zatankowalem gaz, przejechalem 300m i strzelil. Spadly przewody, zalozylem.. poszedl przeplywomierz: totalny brak mocy, opór w trakcie wciskania gazu, trudnosc z odpalaniem. Ojciec wymienil przeplywomierz, odbieram auto, wszystko super, odpalal od razu na gazie i benzynie.
Wczoraj wieczorem, na prostej drodze majac 2tys obrotow, nagle spadlo praktycznie do zera na ulamek sekundy i wrocilo do 2tys, silnik nie zgasl. Troche mnie to zdziwilo, ale ok. Dzis w drodze na uczelnie (15km) najpierw zgasl przy hamowaniu na swiatlach (dalem mu kredyt zaufania, nierozgrzany do konca silnik na gazie, chociaz nigdy tak nie bylo.). Po nastepnych km bylo tylko gorzej: na jalowym na swiatlach trzymal 0,3-0,4tys, gasl. Nagle wszystko wrocilo do normy i smigal. W koncu przed sama szkola, na prostej drodze, 2-3tys obrotow i nagle umarl. Nie chcial odpalic. Zepchnalem go, wrocilem za 2godziny, odpalil z trudem.

W drodze powrotnej przejechane 14,5km bez Żadnego problemu, umarl 500m przed domem, nie chcial odpalic przez 20min. Wrocilem do niego za kilka godzin, odpalil za pierwszym przekreceniem...

Dodam jeszcze, ze krokowy sie zacina i jest odlaczony, jesli to cos zmienia? Bardzo prosze o rady, łopatologiczne rady :)

Dzieki i pozdrawiam !



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Re: nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: Kriscc » wt mar 08, 2011 20:17

missed pisze:.... na prostej drodze majac 2tys obrotow, nagle spadlo praktycznie do zera na ulamek sekundy i wrocilo do 2tys, silnik nie zgasl. ...
Mi to wygląda na padającą cewkę lub czujnik halla. Napisz jeszcze jaki silnik.



missed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 08, 2011 17:03

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: missed » wt mar 08, 2011 20:37

silnik 2,0 golf 3gti
czy ma to cos wspolnego z tym strzalem, a moze to wina nowej przeplywki ?



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: DaroW » wt mar 08, 2011 21:14

Silnik krokowy, który w tym przypadku nie jest chyba krokowym ale to jest regulator wolnych obrotów i musi być sprawny i podłączony. Jak by był niepotrzebny to by go producent nie montował.
missed pisze:opór w trakcie wciskania gazu
co to konkretnie znaczy? nadal gaz chodzi ciężko?



missed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 08, 2011 17:03

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: missed » wt mar 08, 2011 21:44

co do krokowego rozumiem i mam go juz zamowionego, ale czy to ma jakis zwiazek? wydaje mi sie ze zaden ?

a opor zniknal po wymianie przeplywomierza, moc jest, nawet lepsza niz wczesniej (widocznie moja stara przeplywka nie byla pierwszej swiezosci) ..



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: DaroW » wt mar 08, 2011 21:58

missed pisze:Dzis w drodze na uczelnie (15km) najpierw zgasl przy hamowaniu na swiatlach (dalem mu kredyt zaufania, nierozgrzany do konca silnik na gazie, chociaz nigdy tak nie bylo.). Po nastepnych km bylo tylko gorzej: na jalowym na swiatlach trzymal 0,3-0,4tys, gasl.
Nie ma regulatora wolnych obrotów to i wolnych obrotów nie ma, tyle chyba jest oczywiste, oprócz tego jak strzelił gazem to oprócz przepływki mogło ucierpieć więcej elementów po stronie dolotu. Co do gaśnięcia w czasie normalnej jazdy to w zapłonie poszukaj, bo gaśnie też gdy jedziesz na gazie, czy tylko na benzynie? I zmień kuzyna na mechanika ;)



missed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 08, 2011 17:03

Re: nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: missed » wt mar 08, 2011 23:02

DaroW pisze:
missed pisze:Dzis w drodze na uczelnie (15km) najpierw zgasl przy hamowaniu na swiatlach (dalem mu kredyt zaufania, nierozgrzany do konca silnik na gazie, chociaz nigdy tak nie bylo.). Po nastepnych km bylo tylko gorzej: na jalowym na swiatlach trzymal 0,3-0,4tys, gasl.
Nie ma regulatora wolnych obrotów to i wolnych obrotów nie ma, tyle chyba jest oczywiste, oprócz tego jak strzelił gazem to oprócz przepływki mogło ucierpieć więcej elementów po stronie dolotu. Co do gaśnięcia w czasie normalnej jazdy to w zapłonie poszukaj, bo gaśnie też gdy jedziesz na gazie, czy tylko na benzynie? I zmień kuzyna na mechanika ;)
no wlasnie chodzi o to, ze wolne obroty byly wyregulowane tymczasowo bez krokowego, na samym gazie, wiec chodzil rowno..



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: DaroW » śr mar 09, 2011 20:13

Obojętne czy na gazie czy na benzynie, wolne obroty reguluje sterownik wtrysku benzyny m.in. przy pomocy zaworu stabilizacji wolnych obrotów i żadna magia cudotwórcy-mechanika nie pomoże jeśli ten zawór działa źle lub jest odłączony.
Mógłbyś podać jaki masz konkretnie tym silnika?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: Paweł Marek » czw mar 10, 2011 09:29

missed, po pierwsze masz podać ten typ silnika inaczej temat poleci w kosz (przeczytaj regulamin). Po drugie napisz czy problem jest na obu paliwach. Jesli tak to szukaj winy w nieszczelności dolotu po strzałach (np odma, pierścień antywybuchowy), albo w układzie zapłonowym, w ogóle sprawdź czy jest iskra, a jeśli niema to już nie pytaj co jak sprawdzić tylko użyj wyszukiwarki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pioneerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:00
Lokalizacja: LaskoVWa
Kontakt:

nagłe zgaśnięcie na prostej drodze

Post autor: Pioneerek » czw mar 10, 2011 14:28

Ja miałem podobnie gasł podczas jazdy nieraz odpalał od razu nieraz wogule ... pomogła wymiana przekaźnika zapłonu :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3059935#3059935

Moje wozidło - Czerwienne GTI :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości