Po zagrzaniu silnika obroty idą w góre

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Po zagrzaniu silnika obroty idą w góre

Post autor: sebool12 » pt mar 04, 2011 15:58

Witam

Ostatnio wymieniałem u siebie cały mono wtrysk w 1.8 RP + LPG I gen z 91r. Auto teraz odpala zdecydowanie lepiej i wydaje mi się że lepiej idzie. Ale jeżeli temperatura przekroczy bodajże 90 stopni (wskazówka w pionie) to obroty zatrzymują się na 3tys i auto samo jedzie. Dzisiaj widząc, że temp przekorczyła 90 stopni, na postoju dodałem gazu dość tak do 5tys i obroty nie powróciły już do 900 tylko zatrzymały się na 1,5, potem jeszcze raz przy gazowałem i obroty już poszły do 3 tys ;/.
Czy może być to wina, że np uszczelniacz nie wytrzymuje tej temp i puszcza po czym bierze lewe powietrze? Jak silnik ostygnie to pracuje normalnie. Pytam bo stosowałem uszczelniacz przy mikserze LPG.
Zapomniałem dodać, że jak silnik się zagrzeje i te obroty już są na tych 3tys i zgaszę silnik po czym próbuje go odpalić to już widać, że zapala nieco gorzej.

Macie jakieś pomysły?


Pozdro


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Po zagrzaniu silnika obroty idą w góre

Post autor: Warren. » pt mar 04, 2011 18:29

Jak będzie trzymał wysokie obroty, to odłącz kostkę od silniczka krokowego i podłącz ponownie .Zobaczysz czy obroty spadły. Może to wina krokowca



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Po zagrzaniu silnika obroty idą w góre

Post autor: sebool12 » pt mar 04, 2011 22:28

Wymieniłem, zagrzałem silnik (na postoju) i jak narazie ok, ale zauważyłem, że na benzynie po zagrzaniu obroty lekko falują ;/
Od czego to? Też silniczek?


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
rem08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 08, 2008 02:13
Lokalizacja: Więcbork CSE

Po zagrzaniu silnika obroty idą w góre

Post autor: rem08 » sob mar 05, 2011 13:46

To juz moze byc wina tego ze jezdzisz na gazie. Ecu lapie blad mieszanki i z tego taka praca na benzynie. Sprobuj na jakies 30 minut odlacyzc aku i wtedy odpal na benzynie i nie dodawajac gazu czekaj az zalaczy sie wentylator. Ecu sie zaprogramuje i powinno byc dobrze. Ale po niedlugim czasie problem znow sie pojawi... Niestety w zagazowanych RP to praktycznie codzienny problem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości