Zawieszający się gaz

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MaarekK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 29, 2010 23:15

Zawieszający się gaz

Post autor: MaarekK » czw lut 24, 2011 21:05

Witam!
Mam taki problem. Od pewnego czasu mój samochód dziwnie się zachowuje. Objawów jest kilka:
- przy zimnym silniku nie trzyma wolnych obrotów, trzeba trzymać nogę na gazie bo inaczej obroty spadają do niskiej wartości i po chwili gaśnie, a jak wciskam gaz to obroty nie wzrastają płynnie tylko silnik na jakby nie palił na wszystkie cylindry
- przy ciepłym silniku, na gazie wolne obroty zawieszają się na około 2500-3200 obrotów natomiast na benzynie falują między 800 a 1500 obrotów
- czasem gaz się zawiesza również na biegu, tak jakby był wciśnięty pedał gazu, choć nogę mam zdjętą z pedału.
- czasem wszystko jest normalnie (choć ostatnio coraz rzadziej)

Nie mam pojęcia od czego powinienem zacząć przy szukaniu przyczyny? Sprawdziłem czujniki temperatury płynu chłodniczego i zasysanego powietrza, wymieniłem świece oraz sprawdziłem czy nie zacina się linka w pancerzu. Może ktoś miał podobny problem albo ma jakieś sugestie co do przyczyny takiego zachowywania się silnika. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



sasiad18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:01
Lokalizacja: Dębica

Zawieszający się gaz

Post autor: sasiad18 » śr lip 20, 2011 16:42

podpinam się do tematu, mam taki sam problem...



Awatar użytkownika
Drozu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:50
Lokalizacja: Ostrzeszów/Opole
Kontakt:

Zawieszający się gaz

Post autor: Drozu » czw lip 21, 2011 19:53

Witam, miałem takie same objawy jak ty... u mnie winę za takie zachowanie ponosiła gumowa podstawa wtrysku, była nieszczelna i łapał powietrze.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/336190.html][img]http://images.spritmonitor.de/336190.png[/img][/url] LPG

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Zawieszający się gaz

Post autor: alamakota » czw lip 21, 2011 22:43

Drozu pisze:łapał powietrze.
dokładnie , sprawdzcie szczelnośc rur rurek odmy itp itd



sasiad18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:01
Lokalizacja: Dębica

Zawieszający się gaz

Post autor: sasiad18 » pt lip 22, 2011 00:42

nagrałem filmik, czy to że ta spręzynka jak na poniższym filmiku dalej tak wychodzi jest przez to że ta rura moze byc nieszczelna?
" onclick="window.open(this.href);return false;



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Zawieszający się gaz

Post autor: adamwwy » pt lip 22, 2011 00:56

Silniczek krokowy jeszcze sprawdź. Jak obroty są niskie to pchnij ten trzpień który wystaje i zobacz czy się coś zmieni. W Pasacie 1.8ABS też tak miałem i winny był silniczek.



sasiad18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:01
Lokalizacja: Dębica

Zawieszający się gaz

Post autor: sasiad18 » czw sie 11, 2011 22:49

u mnie wystarczyło sciagnac pokrywe od filtra kolega mechanik kazal mi odpalic auto i wcisnac do spodu gaz i tak zrobilem, a on czyms psikał do srodka gaznika.. i objechalem Hajduszoboszlo (800 km w obie strony) i obroty działają idealnie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości