zamula gaśnie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

zamula gaśnie

Post autor: ostry » pt sty 28, 2011 14:32

wymieniłem gaźnik z 2e2 na 2ee, kopułkę, palec, kable i dalej podczas jazdy zamula a jak zmieniam biegi to potrafi zgasnąć. pali na dotyk. o co chodzi? cewka?



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

zamula gaśnie

Post autor: ostry » pt sty 28, 2011 16:53

wymieniłem cewke i chodzi jak ta lala



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

zamula gaśnie

Post autor: ostry » sob sty 29, 2011 10:24

jo chyba do gowy dostana :rozpacz: przejechałem 50km i wszystko było tip top. żadnego zająknięcia, pierdnięcia nic. dzisiaj rano pojechałem się przejechać i znowu :banghead: podczas jazdy zanikała moc(auto nie reaguje na pedał gazu, zwalnia a potem znowu jedzie tak jakby nigdy nic). ani razu nie wskoczył sam na obroty, zawsze odwrotnie. na pierwszym kilometrze objawy nasilone tak że musiałem zjechać, popatrzyłem, pomacałem, pociaciałem i wyczaiłem na wolnych obrotach dziurę pół sekundową, tak jakby ktoś odciął mu prąd. objawy są raz bardziej nasilone a raz mniej :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:

może się to pieprzy przez tą chorą kostke stacyjki? wymieniałem ją chyba z 5 razy już. radio jak jest wyłączone to potrafi się tak lekko żarzyć jakby włączyć się chciało...

wymieniłem kostke i to nie jej wina

teraz kolej na czujnik halla...

dodam jeszcze że nieznacznie ubywa mi płynu i kopci(mam cały układ wydechowy nowy - przelot). inne samochody tak nie kopcą, tłumacze sobie że to z zimna ale nie wiem. uszczelka pod głowicą była wymieniana ale tydz temu zauważyłem na niej parę kropelek. od kilku dni w tym miejscu nie ma żadnych objaw wycieku. czy jest możliwe że przepala mi płyn? im dłuższa trasa tym gorzej

świece czarnawe

dolałem do zbiorniczka wyrównawczego litr płynu, przejechałem 20km i tak jakby częściej mulił i przygasał. wycieków brak

stukają zawory



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

zamula gaśnie

Post autor: ostry » pn sty 31, 2011 01:22

płyn mi wywaliło zbiorniczkiem a potem auto zgasło



jano 61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:21
Lokalizacja: Zakroczym

zamula gaśnie

Post autor: jano 61 » pn sty 31, 2011 09:09

Kolego piszesz, że wymieniałeś uszczelkę pod głowicą. A robiłeś coś z głowicą? Bo mi wygląda na głowicę. Masz nieszczelnośc, a właściwie miałeś, a teraz wywaliło ci uszczelkę. Nie kombinuj. Dobry warsztat od głowic i wszystko ci powiedzą. Pozdrawiam. Janusz :rozpacz:



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

zamula gaśnie

Post autor: ostry » pn sty 31, 2011 12:01

staram się po prosty znaleźć przyczynę i chyba znalazłem:) muszę się teraz dowiedzieć gdzie mogę szczelność sprawdzić



Awatar użytkownika
lowca20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 06, 2011 18:00
Lokalizacja: Kraków

zamula gaśnie

Post autor: lowca20 » ndz lut 13, 2011 22:47

I jak z tą głowicą? Przyczyna złego stanu rzeczy znaleziona? Napisz to inni nie będą zakładać nowego tematu a zajrzą tutaj i może znajdą odpowiedź.


"To świat którego muzyką jest ryk silników"Szara MyszKa 2
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości