przestal chodzic na benzynie!

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzej150800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 11:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ- Marysin

przestal chodzic na benzynie!

Post autor: andrzej150800 » pn sty 24, 2011 22:31

Witam wszystkich ponownie

Mam bardzo poważny problem(praktycznie auto unieruchomione) rano odpaliłem auto normalnie na benzynie po chwili przełączyłem na gaz(ins II gen parownik jakiś włoski) po szkole to samo i jadę do domu chce przełączyć z gazu na bęzynę i nic, nie działa silnik na benzynie. Po przyjechaniu do domu wyjąłem pompę paliwa z bagażnika, podszedłem do akumulatora i na chwile podłączyłem na krótko i brzęczy po czym wsadziłem z powrotem do baku i tam spróbowałem podłączyć na krótko brzęczy ale żadne paliwo nie leci. Odpaliłem na gazie(akurat stało auto na górce) jadąc przełączyłem na beznyne i zaczęło jechac znaczy bardzo szarpać i brzeczes z miejsca gdzie sa bezpieczniki i po chwili odmówić dalszej jady. Panowi pomuszcie co to moze byc chyba ta pompa z baku lub jakis przełącznik sterujący (zastanawia mnie to brzęczenie z miejsca gdzie sa bezpieczniki.

Golf II 1.8 silnik RP



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

przestal chodzic na benzynie!

Post autor: wojtas46 » pn sty 24, 2011 22:43

Kolego może być problem z przekaznikiem pompy paliwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=221812" onclick="window.open(this.href);return false;



andrzej150800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 11:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ- Marysin

Re: przestal chodzic na benzynie!

Post autor: andrzej150800 » pn sty 24, 2011 23:49

Jak powinna zachowywac sie pompka paliwa gdy jest w baku odczepione sa węzyki a ja podpinam ja pod 12 v z aku poprzez kable? u mnie tylko brzeczy a zadna benzyna nie leci. Jeszcze jedna sprawa zawsze po przekreceniu zapłonu przez chwile było słychac pompke z tyłu teraz jej nie słychac po ustawieniu kluczyka na zapłon. Zastanawia mnie to ze nie jak daje zapłon to nie słychac pompki przez chwile a jak daje jej 12 v na styki w bagazniku to cos tam brzeczy ale wacha nie leci

dodam jeszcze ze na gazie jeździ bez problemu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przestal chodzic na benzynie!

Post autor: Paweł Marek » wt sty 25, 2011 10:39

Benzyna powinna lecieć ( o ile jest w baku), a czemu się nie włącza po kluczyku - miałeś sprawdzić (np podmienić na próbe ) przekaźnik. Sprawdź pompę pod podłoga czy na krotko podpięta pracuje, ona może byc też winna. Bo z niesprawną pompą w baku silnik na ogół jakoś tam pracuje, a bez tej pod podłoga niema szans.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

andrzej150800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 11:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ- Marysin

Re: przestal chodzic na benzynie!

Post autor: andrzej150800 » wt sty 25, 2011 12:09

przekaznik niebieski z numerkiem 67 u mnie juz nie niebieski jest załozony nowy firmy torpan, tak jak piszesz samochod jakos jedzie(nie ma mowy o odpaleniu z benz.) ale podczas jazdy gdy przełącze z gaz na benz. to jedzie szarpie dławi sie ale jedzie i brzęczy co chwile z bezpieczników jak dodam gazu to bardziej a jak nie to przestaje brzeczec i silnik tez około 100-200 obrotów i gaśnie.

Benzyna jest w baku pływak normalnie działa pokazuje prawie 1/3 i tyle faktycznie jest, a pompa podłączona na krótko słychac jak pracuje ale nic nie podaje benzyny do góry z baku wiec tutaj chyba jest problem. Tej drugiej pompy spod auta narazie nie mam jak podłączyć.

czy to jest wkład to tej pompy z baku ?
http://allegro.pl/pompa-paliwa-golf-i-g ... 20359.html" onclick="window.open(this.href);return false;



andrzej150800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 11:57
Lokalizacja: ŁÓDŹ- Marysin

Re: przestal chodzic na benzynie!

Post autor: andrzej150800 » wt sty 25, 2011 17:19

wymieniłem pomphe w baku i nic wiec to odpada niebieski przełącznik 67 zamieniony na nowy i przez chwile było słychac jak cos pracuje z tyłu odpalił na chwilkę i koniec. Wiec ostatnia mozliwosc tak mi sie wydaje to ta druga pompa o której nic nie wiem gdzie jest i jak sie ja wykreca jak wyglada ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości