1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: ^Butcher^ » pt sty 07, 2011 12:50

Witam!
Silnik w moim golfie to 1.3 na gazniku oznaczenie MH. Od dluzszego czasu pojawiły sie problemy z paleniem auta gdy jest zimny .Porrany rozruch wyglada nastepujaco ,odpalam na benzynie musze go krecic ok 2 min ,i "pompowac" pedałem gazu zeby zagadał gdy juz odpali silnik strasznie nie rowno chodzi i przerywa ,konieczne jest trzymanie go na obrotach bo po zdjeciu nogi z pedału gazu auto od razu gasnie.Samochod przy tym kopci na czarno i czuc nieprzepaloną benzyną.Wymieniłem kable,swiece,kopułke,palec ,przeczyscilem dolot ,poprawiłem wszystkie podscisnienia uszczelniając je.Efekt ? Nic nie pomogło.. Co dziwne gdy auto złapie choc troche temperature wszystko wraca do normy .W samochodzie jest załozona instalacja LPG ,oczywiscie po rozgrzaniu na benzynie przelaczam na lpg i auto chodzi ok ,tylko pod warunkiem ze jest rozgrzane.Co moze byc tego przyczyna ? Co mozna jeszcze sprawdzic ? Z gory dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: thebeast » pt sty 07, 2011 16:17

Może nie masz ssania, zamknięta do końca albo otwarta całkowicie górna przepustnica tzw. rozruchowa? http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=372288" onclick="window.open(this.href);return false; Tu jest opisana jedna z możliwości.



^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: ^Butcher^ » pt sty 07, 2011 17:29

Sprawdziłem to własnie , i ta górna "klapka" jest cały czas otwarta ,zarowno na zimnym jak i na ciepłym silniku :/ szukałem info na ten temat ale nie znalazłem nic konretnego ,od czego zaczac zeby sprawdzic co jest nie tak...



Jarcage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 22:26
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: Jarcage » pt sty 07, 2011 18:27

klapka na zimnym silniku powinna być przymknięta, a na ciepłym całkowicie otwarta. sprawdz czy spręzyna od ssania jest dobrze założona, mogla wylecieć



^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: ^Butcher^ » sob sty 08, 2011 11:41

No u mnie wlasnie jest cały czas otwarta .. a ta sprezyna w ktorym miejscu sie znajduje dokładnie?

Bylem teraz sprawdzic , ,sprezyna jest na swoim miejscu , poruszyłem lekko tym mechanizmem i klapka sie zamkła ,odpaliłem auto ale nadal ten sam problem ,strasznei szarpie i przerywa na zimnym ale wystarczy ze pochodzi z 10 min i juz wszystko wraca do normy ,klapka sie otweira czyli ssanie działa...



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

1.3 MH problemy z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: Jeżu » śr kwie 13, 2011 18:51

mam ten sam problem co kolega wyżej klapa w moim gaźniku 2e3 1,3 2g mk2 nie powraca do szczeliny tej 3-4 mm tylko jest ciągle otwarta...odpala cieżej jak sie rozgrzeje trzyma równo...może to ten cały siłownik pulldown... ze sprezyna prubowałem ja naciognoc w jedna i druga strone.....to mi sie albo nie otwierała klapka albo nie zamykała wogole....nie mam już sił do tego gaźnika :banghead: .....pomóżcie prosze :los2:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości