zmiana silnika z 2e na 2.0 16v

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Boleczko21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 14:13
Lokalizacja: Koszyce

zmiana silnika z 2e na 2.0 16v

Post autor: Boleczko21 » śr gru 29, 2010 21:38

witam mam pytanie czy przy zmianie silnika z 2.0 2e na 2.0 16v bedzie trzeba duzoprzerabiac oplacalne to jest proszeo porade chcialbym kupic cos takiego kompletnego http://moto.allegro.pl/vw-corrado-golf- ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

zmiana silnika z 2e na 2.0 16v

Post autor: hard87 » śr gru 29, 2010 22:01

powiem ci że tez mam zamiar zrobic swapa ale na 1.8 T i wiem ze na silniku to sie nie konczy musze zakupic: silnik skrzynia, wiązka el. zmiana paist tyl przód serwo, ABS, licznik pedały, pół ośki no napewno o czymś zapomniałem, zastanwaim sie czy taniej nie wyjdzie mi kupienie nowego auta z tym lub innym silnikiem ABF



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

zmiana silnika z 2e na 2.0 16v

Post autor: killah » śr gru 29, 2010 22:55

cześć

silnik anglik wg opisu tak więc wiązka z anglika i trzeba będzie ją przystosować do naszego wnętrza.
pompa paliwa jest chyba taka sama jak twoja.

Będziesz potrzebować też pedałów, sprawdzić czy średnica wydechu jest taka sama - jeśli nie to poprowadzić nowy

Ogólnie ja bym sobie do ceny silnika doliczył tak 1-1,5 tysiąca jeśli chodzi o części i 800+ jeśli chodzi o robociznę jeśli nie masz wiedzy żeby zrobić to samemu (ja niestety nie mam i buliłem :I )


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

Re: zmiana silnika z 2e na 2.0 16v

Post autor: Leszek Madison » czw gru 30, 2010 10:18

Wygląda na to że koleś sprzedaje wszystko na swap, hmm, no niestety ale to prawie wszystko :)
Silnik z wiązka i kompem jest, skrzynia jest, pompa 3.0 Bar - masz ją już. Półosie od 2E i przeguby to to samo (tu nie mam pewności).
ABF ma hydrauliczne sprzęgło, więc kolejne zmiany. Kolejna zmiana to wywalenie mechanizmu zmiany biegów i zastąpienie go tymi na linki.
Nie wiem czy nie opłacałoby się bardziej zdjąć skrzynie z ABFa i wpakować tą z 2E, przy okazji wymieniając sprzęgło, zmieniając olej itp.
Miałbyś wówczas skrzynię przygotowaną.
I tak jak pisze killah - szykuj się na dużo większe wydatki związane ze swapem. Jeśli nei będziesz robił tego sam to lepiej poszukaj ludzi, którzy się znają na VW, nie bierz przypadkowych mechaników z książki telefonicznej. Oczywiście jeśli nie masz wiedzy to nie ruszaj bo popsujesz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości