Przegrzanie silnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mario1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:37

Przegrzanie silnika

Post autor: mario1990 » śr gru 29, 2010 15:41

Witam! Pacjent to golf 4 1.4 16v. Sprawa wyglada tak: podczas jazdy na niezbyt dlugim odcinku ( moze 10km) gwaltownie wzrosla temp i to az do 130 stopni, zapalila sie kontrolka, silnik natychmiast zgasilem i otwarlem maske zeby go troche ostudzic. Dalo sie zaobserwowac, ze zagotowal sie plyn chlodzacy. Ostudzilem silnik i spokojnie ruszylem do domu. Temp znowu skoczyla, znowu chlodzenie itd. Zauwazylem, ze jak nie przekraczam 2 tys obr to trzyma te 90 stopni, po przekroczeniu temp dosc szybko rosnie. Na postoju rowniez ok. Rano zauwazylem, ze plyn chlodzacy jest dosc gesty, jakby troche zmarzniety. Zdziwilo mnie to bardzo, wczesniej byly wieksze mrozy, plyn ogladalem i bylo wszystko ok. Co moze byc nie tak, czy to jednak wina lipnego plynu ? Jakie moga byc skutki takiego przegrzania? Mam sie szykowac na remot? Samochod wczesniej nie bral oleju.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Przegrzanie silnika

Post autor: prezesik25 » śr gru 29, 2010 15:58

mario1990 pisze:Samochod wczesniej nie bral oleju.
Zaczął brać po przegrzaniu?

Czy przy rozgrzanym silniku węże są twarde na tyle, że możesz je ścisnąć dwoma palcami?

Nie wywala płynu ze zbiorniczka?

Po odkręceniu korka oleju jest maź tzw. kawa z mlekiem? - będzie również przy jeździe zimą na krótkich (do 10 km) odcinkach

Wg mnie:

1) gdzieś zamarzł płyn, że nie ma pełnego obiegu

2) wydmuchnięta uszczelka pod głowicą


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mario1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:37

Przegrzanie silnika

Post autor: mario1990 » śr gru 29, 2010 16:00

Samochodem boje sie jezdzic, sytuacja miala miejsce wczoraj. Olej bede kontrolowac. Weze byly troche twarde, po odkreceniu korka nie bylo zadnej kawy z mlekiem ani innych mazi. Plynu nie wywala



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Przegrzanie silnika

Post autor: prezesik25 » śr gru 29, 2010 16:05

Nie wiem jaka w MK4 jest pompa wody, bo np. w fordzie focusie miałem taki sam problem - okazało się, że wiatrak okręcił się na osi pompy i wcale się nie kręcił, tylko oś. - Fordy mają plastikowe wiatraki na pompach, nie wiem jak jest w MK4, ale przyczyna może być podobna.

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mario1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:37

Przegrzanie silnika

Post autor: mario1990 » śr gru 29, 2010 16:14

Dzieki za info, na pewno sie przyda :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości