problem z jazdą na benzynie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wawervwu387w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 27, 2010 19:33

problem z jazdą na benzynie

Post autor: wawervwu387w » wt gru 28, 2010 10:40

Witam
Mam taki problem że jak jade na benzynie na niskich obrotach to silnik nie ciągnie a w zasadzie gaśnie, bo jak wcisne wtedy sprzeglo to silnik nie chodzi.to jest coś takiego jak by coś sie rozłaczalo. po dodaniu wiecej gazu silnik trybi i jest git.
Ale to sie dzieje tylko wtedy jak jade spokojnie i trzymam równo wcisniety gaz, na wyższych obrotach tak sie nie dzieje.

co moze byc przyczyną??

Golf II 1.6 PN Gaznik 2EE

pozdro



ralfix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 01, 2007 01:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: problem z jazdą na benzynie

Post autor: ralfix » czw gru 30, 2010 14:33

Miałem podobny problem, że jak wrzucałem na luz lub były niskie obroty to silnik gasł, a gdy trzymałem go powyżej 1500tys to było dobrze. U mnie problem tkwił w sterowaniu podciśnieniowym gaźnika. Otóż węże były stare i jak silnik chodził to się zaciskały i nagle podciśnienie gaźnik tracił. Może u Ciebie jest podobnie.
Sprawdź również przesłonę wstępną czy się nie zacina. Musi płynnie chodzić.



inuyasha10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 31, 2010 12:37

problem z jazdą na benzynie

Post autor: inuyasha10 » pt gru 31, 2010 13:11

Witam,mam Reno Lagune z 1996 z roku benz + gaz a mój problem polega na tym,że przy dodaniu gazu na drodze on zachowuje się dziwnie jakby brakowało mu mocy wcześniej nic się nie działo proszę o pomoc z góry dziękuje



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: problem z jazdą na benzynie

Post autor: Matt_GT » sob sty 01, 2011 14:28

inuyasha10 pisze:Witam,mam Reno Lagune z 1996 z roku benz + gaz a mój problem polega na tym,że przy dodaniu gazu na drodze on zachowuje się dziwnie jakby brakowało mu mocy wcześniej nic się nie działo proszę o pomoc z góry dziękuje
:shock: Renault :chytry: jak chcesz znać jakąś opinie na ten temat napisz coś więcej. Dzieję się to tak na benzynie czy także na gazie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z jazdą na benzynie

Post autor: Paweł Marek » sob sty 01, 2011 16:13

inuyasha10, niech tam masz nawet Ferrari czy co chcesz. Ale jak pytasz na tym forum to trzeba podać typ silnika i rodzaj instalacji gazowej, oraz nie mieszasz się innym do tematu tylko zakładasz własny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości