Od razu po odpaleniu gaśnie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pilchacz172
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 16, 2010 15:49
Lokalizacja: Opole

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: pilchacz172 » ndz gru 05, 2010 21:32

Witam, mam problem z moim Golfem II 1.8 90KM RP z LPG. Otóż kiedy odpalę auto czy to na zimnym czy na ciepłym silniku, bez znaczenia czy odpalę na benzynie czy na gazie on od razu gaśnie. Muszę potrzymać około 2-3 minut na benzynie i jest ok, i na gazie i na benzynie. Zauważyłem też że nie chodzi o temperaturę silnika tylko bardziej o czas jaki trzymam go na benzynie ponieważ na wet jak silnik jest ciepły to zgaśnie jak chwile nie zostawię na benzynie lekko wciskając pedał gazu żeby podwyższyć obroty.

Macie jakieś pomysły co by to mogło być?


Czarna perła :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=375379" onclick="window.open(this.href);return false;

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: Lucki » wt gru 07, 2010 00:51

Macie jakieś pomysły co by to mogło być?
odłącz aku na 10 minut i zobacz czy będzie tak samo ......

jak nie to w ciemno stawiam na uszkodzony niebieski czujnik znajdujący się w króćcu h2o przy przedniej części głowicy.

Jeśli umiesz się posługiwać zwykłym miernikiem to poszukaj jest gdzieś tabelka opisująca funkcję zależności rezystencji tego czujnika od temperatury płynu/wody


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

anko1973
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 23, 2010 01:35
Lokalizacja: Warszawa

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: anko1973 » wt gru 07, 2010 10:46

Kolego Pilchacz172

zrób sobie tester diody do zczytywania kodów usterek i zdiagnozuj auto przy RP już można :) przejrzyj moje posty jest isntrukcja jak taki tester diodowy zrobić; ja po pomiarze i zdiagnozowaniu wymieniłem co trzeba i auto śmiga.

napisz więcej od kiedy tak masz czy pojawiło sie to nagle czy po jakiejś naprawie itp itd



AmonRSR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw mar 18, 2010 20:47
Lokalizacja: RSR

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: AmonRSR » wt gru 07, 2010 13:08

Nastawnik przepustnicy bym sprawdził na Twoim miejscu.



MaciU_
...
...
Posty: 87
Rejestracja: pt sie 27, 2010 22:00

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: MaciU_ » wt gru 07, 2010 14:45

Być może masz za niskie obroty silnika? W okresie mrozów i niskich temperatur zaleca sie podkrecic je.


MaciU

pilchacz172
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 16, 2010 15:49
Lokalizacja: Opole

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: pilchacz172 » wt gru 07, 2010 16:17

a więc tak:
- po odłączaniu aku (chodzi ci pewnie o reset komputera) jest dalej tak samo
- po drugie nastawnica przepustnicy jest chyba odpowiedzialna tylko za benzyne... a mi sie tak samo dzieje i na benie i na gazie
- dzieje się tak od czasu jak auto kupiłem
- obroty są podkręcony na wystarczająco wysokie


Czarna perła :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=375379" onclick="window.open(this.href);return false;

AmonRSR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw mar 18, 2010 20:47
Lokalizacja: RSR

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: AmonRSR » wt gru 07, 2010 17:23

pilchacz172 pisze:- po drugie nastawnica przepustnicy jest chyba odpowiedzialna tylko za benzyne...
No tu się akurat mylisz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: Paweł Marek » wt gru 07, 2010 18:32

pilchacz172, dokładnie jak kolega pisze przecież nastawnik przepustnicy uchyla ją tak żeby utrzymać wolne obroty na obu paliwach. Sprawdż jeszcze podstawę wtrysku pod kątem nieszczelnosci a a dalszej kolejności nastawnik oraz TPS to jest współzależne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pilchacz172
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 16, 2010 15:49
Lokalizacja: Opole

Od razu po odpaleniu gaśnie

Post autor: pilchacz172 » wt gru 07, 2010 22:58

jak już kiedyś mówiłe, w mechanice dopiero się uczę i stawiam pierwsze kroki więc dopiero chłonę tą wiedzę, właśnie przeczytałem o przepustnicy i wiem że nie mam racji, ale czy przepustnica działałaby dobrze po nagrzaniu silnika, dziwne jest to że tylko jak jest dopiero po włączeniu tak sie dzieje. Myślę że może być to czujnik temperatury... a jeszcze mam pytanko do Paweł Marek co to jest ten nastawnik i TPS i jak to sprawdzić


Czarna perła :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=375379" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości