Szarpie...

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TheBoogie
...
...
Posty: 398
Rejestracja: pn lut 08, 2010 23:38
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Szarpie...

Post autor: TheBoogie » pt gru 03, 2010 22:40

Witam. Od dłuższego czasu zauważyłem że golfik szarpie przy puszczeniu gazu (ale nie przy ruszaniu tylko np. redukcja) lub przy przyspieszaniu. Tak samo drga lekko gałka zmiany biegów :chytry: co może być przyczyną. Dodam że kable oraz świece niedawno wymieniane. Tak myślę czy to może być któraś z poduszek np silnika lub skrzyni biegów. :?


Obrazek

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Szarpie...

Post autor: wojtas46 » sob gru 04, 2010 08:00

Może być tak jak piszesz , poduszki do sprawdzenia . Wrzuć jedynkę na zgaszonym silniku , podnieś maskę i poruszaj samochodem do przodu i tyłu . Jeśli silnik porusza się spręzyście to oki , gdy następuje martwy przelot to może to być któraś z poduszek



Awatar użytkownika
TheBoogie
...
...
Posty: 398
Rejestracja: pn lut 08, 2010 23:38
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Szarpie...

Post autor: TheBoogie » sob gru 04, 2010 11:55

A na diagnostyce idzie to sprawdzić na jakimś sprzęcie ? Ile jest tych poduszek ?


Obrazek

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Szarpie...

Post autor: wojtas46 » sob gru 04, 2010 13:29

Podjedż do dobrego mechera , z kanału powinien sprawdzić , koszt to myślę że ok. 10-20 pln



rafi87_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 02, 2010 12:25

Szarpie...

Post autor: rafi87_ » sob gru 04, 2010 15:30

witam... dzis zauwazyłem w swoim Golfie IV 1.4 16 V z 1998r ze podczas gdy jade spokojnie, bez dodawania gazu.... delikatnie trzymajac noge na gazie, wyczywam delikatnie szarpanie, jakie moga byc tego przyczyny?????


Drugi Problem to Skoki Obrotów. Gdy autko postoi dłuzej np przez noc, lub pare godzin to gdy zapalam na biegu jałowym obroty zaczynaja wariowac;/ tak jakies 2-3min i problem ustaje..... co moze byc przyczyna??



domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Szarpie...

Post autor: domeL » sob gru 04, 2010 17:11

dołączam sie do pytań kolegów bo mam podobny problem z szarpaniem autka. A tak z ciekawości to jakie powinny byc obroty na tzw "luzie'' bo ja w swoim mam 8,5 tys



Awatar użytkownika
TheBoogie
...
...
Posty: 398
Rejestracja: pn lut 08, 2010 23:38
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Szarpie...

Post autor: TheBoogie » sob gru 04, 2010 17:19

domeL pisze:dołączam sie do pytań kolegów bo mam podobny problem z szarpaniem autka. A tak z ciekawości to jakie powinny byc obroty na tzw "luzie'' bo ja w swoim mam 8,5 tys
ale obrotomierz masz chyba do max 7500 tys (benzyna) a na luzie masz 850-900 obrotow


Obrazek

domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Szarpie...

Post autor: domeL » sob gru 04, 2010 17:22

BoogieG pisze:
domeL pisze:dołączam sie do pytań kolegów bo mam podobny problem z szarpaniem autka. A tak z ciekawości to jakie powinny byc obroty na tzw "luzie'' bo ja w swoim mam 8,5 tys
ale obrotomierz masz chyba do max 7500 tys (benzyna) a na luzie masz 850-900 obrotow
tak benzyna 1,4



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Szarpie...

Post autor: kamlor » ndz gru 05, 2010 18:20

BoogieG, u mnie szarpało też. Wymieniłem poduszkę skrzyni biegów, lewarek owszem przestał się przemieszczać, ale szarpanie przy odpuszczeniu gazu nadal pozostało. Rozwiązaniem, przynajmniej częściowym okazało się zaślepienie EGR. Zamiast uszczelki przy kolektorze wrąbałem blaszkę. Jazda stała się przyjemniejsza i płynniejsza, więc i Tobie polecam ten zabieg.



Awatar użytkownika
TheBoogie
...
...
Posty: 398
Rejestracja: pn lut 08, 2010 23:38
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Szarpie...

Post autor: TheBoogie » ndz gru 05, 2010 19:34

kamlor pisze:BoogieG, u mnie szarpało też. Wymieniłem poduszkę skrzyni biegów, lewarek owszem przestał się przemieszczać, ale szarpanie przy odpuszczeniu gazu nadal pozostało. Rozwiązaniem, przynajmniej częściowym okazało się zaślepienie EGR. Zamiast uszczelki przy kolektorze wrąbałem blaszkę. Jazda stała się przyjemniejsza i płynniejsza, więc i Tobie polecam ten zabieg.
thx niby nic a jednak denerwuję :grin:


Obrazek

kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Re: Szarpie...

Post autor: kamlor » ndz gru 05, 2010 22:06

BoogieG pisze:
kamlor pisze:BoogieG, u mnie szarpało też. Wymieniłem poduszkę skrzyni biegów, lewarek owszem przestał się przemieszczać, ale szarpanie przy odpuszczeniu gazu nadal pozostało. Rozwiązaniem, przynajmniej częściowym okazało się zaślepienie EGR. Zamiast uszczelki przy kolektorze wrąbałem blaszkę. Jazda stała się przyjemniejsza i płynniejsza, więc i Tobie polecam ten zabieg.
thx niby nic a jednak denerwuję :grin:


Jak się przyzwyczaisz i nauczysz, to można śmigać z tym płynnie. Wystarczy uważniej obchodzić się z pedałem gazu. Jednak ja nie wytrzymałem, jak mi pasażer mówił 'co tak szarpiesz, masz niewyczute auto?', więc zaślepiłem ustrojstwo. :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości