FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Yuri » czw gru 02, 2010 08:36

Witam. Mam taki problem, że odkąd zrobiła się zima i tym samym temperatury mocno spadły, to za każdym razem gdy rano odpalam auto, FIS zaczyna krzyczeć "STOP", a za chwilę "CHECK COOLANT". Wszystko przy asyście migającej kontrolki temperatury cieczy chłodzącej. Cała ta dyskoteka ustaje ustaje po ok. 3-4 minutach. Wiem, że FIS informuje mnie o jakiejś usterce związanej z układem chłodzenia (konkretnie mówi o cieczy chłodzącej), ale właśnie chodzi o to, że nie mam pojęcia o jakiej bo wszystko jest w normie. Płyn chłodniczy zmieniany 1,5 roku temu, więc jest w miarę świeży i jego poziom jest ok; chłodnica sprawna; termostat sprawny. Myślałem, że może to czujnik temperatury cieczy dokonał żywota, ale,raz, że VAG nie pokazuje żadnych błędów, a dwa, że jakby był walnięty to chyba w aucie powinny dziać się jakieś większe anomalie. Jakieś pomysły? Czy jednak może to być ten czujnik? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo mimo, że ta cała sytuacja nie ma większego wpływu na jazdę, to jednak wolałbym znać przyczynę takiego stanu rzeczy.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Jacek75 » czw gru 02, 2010 13:22

Znana sprawa jak spadnie temperatura: wyczyścić wąsy czujnika w zbiorniku wyrównanwczym.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Yuri » czw gru 02, 2010 13:59

Jacek75 pisze:Znana sprawa jak spadnie temperatura: wyczyścić wąsy czujnika w zbiorniku wyrównanwczym.
Po prostu przeczyścić czy użyć dodatkowo jakiegoś specyfiku?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Qto » czw gru 02, 2010 14:18

temperatura spadła, płyn zmniejsza objętość...dolej 100ml płynu i powinno być po problemie, bynajmniej tamtej zimy w kilku autach widziałem taki przypadek...na forum takich tematów też kilka było



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Jacek75 » pt gru 03, 2010 10:34

Pod bierzącą wodą nawet mydłem. Czasami wystarczy jak napisał Qto, ale wtedy widać, że jesteś na min. lub niżej rano.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
chester-lp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 06, 2010 19:04
Lokalizacja: P O M O R Z E

Re: FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: chester-lp » pt gru 03, 2010 13:22

Tu masz podobny temat:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 23&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
:hmm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

FIS zgłasza usterkę układu chłodzenia

Post autor: Qto » pt gru 03, 2010 16:56

chester-lp pisze:Tu masz podobny temat:
viewtopic.php?f=2&t=289423&start=0
taaa...tam pisałem że w trzech autach dolanie płynu.wody pomogło, nie tylko mi to pomogło także może warto dolać :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości