Przegląd 180tys. - porada dot. części

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Padrozor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:59

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Padrozor » pt paź 22, 2010 14:07

Witam

Miałem dość spory dylemat przy wyborze odpowiedniego działu , przeczytałem regulaminy, do pewnej części forum nie mam dostępu- mam tego świadomość "świeżak" ze mnie :) Jest to mój 1 post więc jeśli nie zastosowałem się odpowiednio do reguł lub popełniłem błąd proszę o wyrozumiałość , a takowy naprawię.
Tyle tytułem wstępu - do rzeczy.

Kupiłem używanego MK3 1.8 ben. 90km 182tys. 07.1996r. zalewany Mobil 1 półsyntetyk, w związku z tym, że przy tym przebiegu przydałaby się wymiana filtrów, oleju, rozrządu(od razu pompa). Wybrałem odpowiednie części i w związku z tym , proszę o poradę.


1. Zestaw paska rozrządu:
http://motosklep24.pl/result1.php?res=1 ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Pompa wodna:
http://sklep.intercars.com.pl/result1.p ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;

3. Filtr oleju:
http://moto.sklep.pl/result1.php?res=1& ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;

4. Filtr powietrza:
http://moto.sklep.pl/result1.php?res=1& ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;

5. Filtr kabinowy:
http://moto.sklep.pl/result1.php?res=1& ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;

6. Olej półsyntetyk Mobil 1

P.S. mam wrażenie ,że ciężko chodzi wspomaganie, chyba jest za mało płynu/oleju, dolać FEBI 6162 ?


Z góry dziękuje za zainteresowanie , jestem otwarty na sugestie i porady.


Pozdrawiam
Kamil



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: blm » pt paź 22, 2010 14:17

Na moje OK..
jedynie..
Zestaw paska rozrządu może SKF, CONTITECH, GATES, RUVILLE.
olej proponuje MOTUL o odpowiedniej normie
płyny FEBI są dobre.. sprawdź na ich stronie jaki powinien być w Twoim aucie.. chyba mają katalog on-line


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Paweł Marek » pt paź 22, 2010 14:23

ad 1 nie napisano marki paska, Ina to raczej tylko napinacz. Dobre paski to gates contitech
ad 2 chcesz mieć spokój na długie lata to SKF za ok 150. Ruiville jest niezła ponoć, ale u mnie starczyła na 20 tysięcy i pociekła. Pompy w tym silniku nie wymienia się profilaktycznie tylko jak padnie czyli cieknie lub hałasuje łożysko jej więc jeśli nic się nie dzieje nie zmieniaj. Starcza zwykle fabryczna na 200-300 tysięcy.
Reszta ok
Płyn do wspomagania wymień w całości, 0.77 litra potrzeba, ja używam tego co napisałes mineralnego ale na ogół ludzie polecają syntetyczny
Ostatnia rada, nic z tych rzeczy nie kupuj w necie, każdy większy sklep moto ma te czesci na bieżąco nie będzie drożej jak w Intercarsie a masz potem łatwiej w razie czego reklamować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Padrozor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:59

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Padrozor » wt paź 26, 2010 12:02

Witam ponownie.


Dziękuję za sugestie i porady.

Poniższe pytanie kieruję m.in. do Pana Panie Pawle Marku:

wg. Pana sugestii postanowiłem kupić oddzielnie napinacz i pasek:

Zaproponowano mi:

Rolkę SKF VKM 11000

http://opony.intercars.com.pl/result1.p ... lang_id=PL" onclick="window.open(this.href);return false;


Pasek rozrządu GATES 5424XS

http://autolech.com.pl/index.php?p247,p ... tes-5424xs" onclick="window.open(this.href);return false;

dobry wybór?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Paweł Marek » wt paź 26, 2010 14:08

Dobry jeśli chodzi o markę, co do paska nie mam teraz mozliwości sprawdzić czy dobrze dobrany, ale pewnie tak, marka w każdym razie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Djpawssio » wt paź 26, 2010 20:27

Nie znam się na dobrych firmach tych części ale po szukaj w innym sklepie niż intercars ok może być dużo taniej :)

Moim zdaniem intercars to jeden sklep z najdroższych :) za sprzęgło valeo chcieli 600zł a na allegro znalazłem za 370zł identyczne nowe nie używane



Padrozor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:59

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Padrozor » śr paź 27, 2010 08:58

Linki są przykładem/obrazem wyboru.


Części zamówiłem sobie na miejscu :)



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Djpawssio » śr paź 27, 2010 17:30

A no to spoko :)



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Steryd » śr gru 08, 2010 23:27

Moja Bora (1999r, 2.0 benzyna) ma 170 tys km oryginalne. Do tej pory jezdzila u kolegi na oleju Castrol 5w40. Zaraz musze zmieniac olej i filtry i sadze, ze juz czas przejsc na 10w40. Taki sam olej uzywalem w Lupo (ok 200 tys km) i nie ubywalo praktycznie od wymiany do wymiany. Bora lubi troche chlipnac tego 5w40m. Czy przy 10w40 bedzie lepiej? Poza tym pojawil sie wyciek nad filtrem i na filrze oleju. Jak to uszczelnic po wymianie?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Steryd » pt gru 10, 2010 14:23

Podbijam do gory. Ktos doradzi?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przegląd 180tys. - porada dot. części

Post autor: Paweł Marek » pt gru 10, 2010 21:51

portalboy, tematy o oleju zamykam ponieważ nic nowego na ten temat nie można napisać ponad to co już napisano. Szukajka na dole jest


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości