dziwnie gaśnie co jest ???

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: sopelo » czw sie 12, 2010 16:11

mam takie pytanie a mianowicie mój samochód golf IV 1.4 16v nieraz gaśnie (zdarza się to gdzieś raz na dzień nie zawsze a robię dziennie ok 30 km) nie raz na światłach zgasł ale najgorsze że podczas jazdy potrafi zgasnąć dosłownie na sekunde po czym wszystko wraca do normy raz mało bym głową w kierownice nie przyorał solidnie jest to tak jak by przy np. 110 nagle redukcje na jedynke zrobić po czym jedzie dalej w tym momencie obroty idą nagle na dół po czym zanim stanie odpala i mknie dalej ino na predkości nagle dosyć stracę żę vag nie wykazuje błędów. a dziś na sekundę zamarł w momencie zakrętu to na chwile wspomaganie chyba się wyłączyło bo nie mogłem kierownicy skręcić dobrze że był zakręt i wolno się jechało po czym zaraz załapał zanim staną całkiem i wszystko wróciło do normy ! dodam że nie mam żadnych falowań obrotów! gdzie mam szukać przyczyny ? za radę z góry dziękuję i pozdrawiam !!! :( :( :(
Ostatnio zmieniony pt lis 05, 2010 19:59 przez sopelo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

Aleksy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lip 31, 2010 08:32

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: Aleksy » pt sie 13, 2010 09:59

Miałem u siebie coś takiego, co prawda troche inny silnik. U mnie problemem była cewka, po wymianie wszystko działało tak jak powinno.



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: robidid311 » pt sie 13, 2010 16:38

...ja niedawno miałem to samo,vag nic nie wykazywał poniewaz to była usterka elektryczna...tak jakby normalnie wyłączac stacyjką zapłon..A przyczyna?...głowny przekaznik prądowy.Cewka przekaznika dostała podczas upałow tak w kite ze az uzwojenie zrobiło sie fioletowe..no i oczywiscie czas tez robi swoje.A więc proponuje sprawdzic przekaznik..



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: sopelo » ndz sie 15, 2010 03:52

czy ten główny przekaźnik to cewka a jak nie to gdzie on się znajduje i jak się konkretnie nazywa bo np. na allegro nie znalazłem pod tą nazwą nic? :( :( :(


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: wojman » ndz sie 15, 2010 07:16

Jeśli gaśnie Ci po przekroczeniu pewnych obrotów, to może być czujnik Halla. U mnie padał przez 2 lata... i przez ten czas nikt nie był w stanie tego zidentyfikować, bo błędy się nie zapisywały :( Aż padł całkowicie.
A objawy były takie: raz na kilkaset km (potem coraz częściej) na obrotach powyżej 2,5-3 tys. rpm na chwilę nikło zasilanie silnika - co objawiało się mocnym szarpnięciem. I wskazówka obrotomierza spadała do 0 - choć teoretycznie nie powinna bo jechałem jeszcze siłą rozpędu, więc silnik się kręcił. Jeśli wrzuciłem na luz lub depnąłem sprzęgło, gasł. Po chwili (czasami 1 sekunda, czasami 5) odpalał się normalnie.
Więc to też może być....


-----Wojman------

robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: robidid311 » ndz sie 15, 2010 10:15

....czujnik halla nawet jezeli go wywalisz samochod będzie pracowal,będzie tylko słabszy motor w związku z tym ze będzie podawana pozniejsza dawka paliwa(zadławka przy dodaniu gazu).A moze pomyliło Ci sie z czujnikiem połozenia wału?? :D



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: robidid311 » ndz sie 15, 2010 10:25

...oczywiscie nie mozna wyeliminować czujnika połozenia walu korbowego lecz...trochę mnie to dziwi ze vag tego nie wyhaczył!!Jezeli chcesz porwać sie do przekaznika to jest umieszczony pod kolumna kierowcy(tam gdzie większosc przekaznikow).Na ogolnym schemacie ma oznaczenie J59



wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: wojman » ndz sie 15, 2010 16:37

U mnie vag pokazał błąd dopiero, jak czujnik całkiem zdechł. Pod koniec życia czujnika szarpanie-gaśnięcie występowało już codziennie, zawsze jak się trochę pojeździło - przy średnich lub wyższych obrotach. Mechanik podpiął do komputera i nic nie wyczytał. Żadnych błędów. Początkowo zdiagnozował więc przekaźnik - ale jak podmienił na inny, z drugiego auta, było to samo. I odesłał mnie do elektryka, bo jak twierdził mogło to być wszytko od usterki komputera do przetartego kabelka. Ale zanim dojechałem do tego elektryka, czujnik zdechł całkiem, samochód się rozkraczył i trzeba go było zholować. No i wtedy mu już wyszła usterka...
Z tym czujnikiem położenia wału to jest tak, że mechanikom się tam nie bardzo chce zaglądać, jeśli naprawdę nie muszą. Bo żeby się do niego dobrać, to muszą sporo rzeczy powybebeszać. Przynajmniej w 1.4 16V.


-----Wojman------

robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: robidid311 » ndz sie 15, 2010 17:02

..ok wszystko na miejscu wojman"ale mowa o czujniku poł.wału a nie halla :)



wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: wojman » ndz sie 15, 2010 19:14

Czujnik halla jest jednym z rodzajów czujnika prędkości obrotowej (=położenia wału korbowego).
Tu masz linka do literatury fachowej:
http://www.imc.pcz.czest.pl/imtits/plik ... ilnika.pdf
:grin:
W każdym razie na wykazie wymienionych części mam czujnik halla.


-----Wojman------

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: mirek87 » pn sie 16, 2010 12:26

SOPELO jak już coś bedziesz wiedział napisz co było
u mnie jest praktycznie to samo (1.4 16 v) zauważyłem że jak osiągnie 90 stopni to wtedy szarpnie w dodatku mam po rozgrzaniu troche za niskie obroty zastanaiwam się pomiędzy cewką, zaworem erg, czujnikiem wału ? możliwości wiele ! pozdrawiam !



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: robidid311 » pn sie 16, 2010 17:59

ok WOJMAN ale generalnie w aucie mowi się o czyjniku halla ze to jest czujka ZZP",a czujnik wału to jest czujnik wały...oczywiscie kwestia interpretacji :D



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

dziwnie gaśnie co jest ???

Post autor: sopelo » pt lis 05, 2010 20:10

byłem tydzień temu po 4 miesiącach u elektryka na kompie bo teraz dzieje się tak raz, dwa dziennie i wyszedł błąd 00513 czujnik obrotów silnika - G28.-( brak sygnału -usterka sporadyczna ),wykasował ten błąd i kazał pojeździć parę dni i sprawdzić ,więc dalej przez te dni to się działo i gdy byłem u niego po 3 dniach żadnego błędu nie pokazało a usterka jak była tak jest. czy może to być wina tego czujnika , jak sprawdzić jego numer części jak go nie widać a może ktoś wymieniał już w tym silniku taki (1.4 16V AKQ).a poza tym jakie objawy ma taki czujnik zużyty bo nie chciał bym kasy w błoto wyrzucić ! za odp. z góry dzięki !!! :( A JESZCZE JEDNO CZY CZUJNIK OBROTÓW SILNIKA TO INACZEJ CZUJNIK PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ NP.http://www.iparts.pl/czesc/czujnik-pred ... 53860.html???


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości