Filtr powietrza w oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Qto » wt cze 21, 2011 16:22

Cypis876, nie pisz jednego posta pod drugim...jest opcja edytowania



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » śr lip 06, 2011 18:19

A wiec tak zamontowałem filierek mgły olejowej z 126p i ku mojemu zdziwieniu po 3 dniach jeżdżenia cały był w oleju czyli jedna wali olej wężem od odmy



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » sob lip 09, 2011 17:31

Problem występuje nadal pojechałem do mechaniora powiedział że mam zmienić tryb jazdy i termostat bo jak stoi pokazuje 93 a jak jedzie to 78 a na wskaźniku jest równo 90. Powiedział też że mam zmienić paliwo na 98 z 95 i zmieniać biegi przy ok 3000 tys. On nic nie wykrył poza tym jeszcze wykrył błąd czujnika jazdy prędkościomierz ale wyczyścił i było ok. Olej do filtra dostaje mi się prawdopodobnie od strony odmy odma czyszczona i drożna. Poza tym cały czas jak jadę na stacje diagnostyczna wykazuje mi bogata mieszankę i sprawdź układ ssania . Sonda działa ERG też. Także nie wiem co to jest. Po nocnym odpaleniu całym autem trzęsie i śmierdzi benzyną. Mechanik mówił że z tym olejem to trzeba robić remont silnika tylko na remoncie jest zrobione 70 tys.
Filtr powietrza dalej w świeżym oleju nie długo ja tak pójdzie to będzie trzeba dolewki robić co wymianę :D



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Filtr powietrza w oleju

Post autor: mikith » czw lip 21, 2011 16:45

Co sądzicie na temat tego przewodu biegnącego od odmy do obudowy filtra powietrza, może lepiej go puścić pod auto?
Czy ktos z was ma tak zrobione u siebie?
Wiem że to nieekologiczne, ale może pomaga?



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Filtr powietrza w oleju

Post autor: Cypis876 » ndz lip 31, 2011 19:58

Problem jest dalej odma sprawna tzn wszystkie grodze są w środku te plastikowane a olej dalej pompuje do filtra a zaczęło się tak dziać po czyszczeniu odmy i przepustnicy przez mecha wcześniej filtr powietrza był czyściutki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości