duze spalanie po wymianie sondy lambda akl

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

duze spalanie po wymianie sondy lambda akl

Post autor: psilos1 » czw lut 02, 2012 10:30

Skoro miałeś niebieski czujnik to taki właśnie powinieneś kupić .Czujniki różnią się między sobą -najlepiej dobierz po nr vin.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

duze spalanie po wymianie sondy lambda akl

Post autor: marcin7x5 » czw lut 02, 2012 18:57

Niestety te czujniki to pieta achillesowa. Nawet kupione w aso lubia przekłamywac i padac. Niemniej jednak warto dołozyć i kupic oryginała w aso.



Swieczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 16:02

Re: duze spalanie po wymianie sondy lambda akl

Post autor: Swieczka » pt lut 03, 2012 21:11

Wymienilem dzis termostat, wszystko poszlo ok, wyjechalem przejechac sie...
Silnik zagrzal mi sie, tzn na blacie 8o st. zlapal gdzies po około 12 km, po 15 km było juz 90st.
Zauwazylem ze przy normalnej jezdzie po trasie 110 120 trzyma rowno 90 a po wysprzegleniu czy zwolnieniu typu miasto itd spada o pół wskazówki czzyli na okolo 85 st.
czy to normalne ?
Zastanawiam sie czy ten czujnik jest teraz dobry, kompa juz nie mam bo kumpel wyjechał... falujace obroty jakby zmalały , po wysprzegleniu spadaja znacznie szybciej do 900 obrotow ale czuje ze nie jest jeszcze wszystko dobrze,
I tez biorac pod uwage obecna pogode, mrozy po 20st do 30 st minus spalanie przeciez chyba wszystkim wzrasta ... Kusi mnie jednak oddac ten czujnik i kupic orginal w ASO.... bo termostat mam zrobiony , pozostaje chyba tylko czujnik
AAA i najwazniejsze dzis bylem u tego majstra, nie mial czasu na wieksza diagnoze wiec sprawdzil tylko błedy , podpiął Vaga i mowi : 0 bledow !!!!
Powiedzialem o swoich objawach na co on szybko odparł:"rob termostat" no to zrobilem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości