Kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: CIENKII » wt kwie 12, 2011 21:19

eeeeee :( . . to troche gorzej . . . a to nie zalezy od temp oleju ?? czym zadszy tym mneijsze sie cisnienie jest bo zmienia sie w konsystencje wody ?? i wtedy miedzy panewkami a wałem ,,ucieka'' po trochu ??

no ale znow czasem mam 107 stopni i wszystko jest ok a czasem potrafiło przy 98 brzeczec ;/ . . .



niuniaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 03, 2010 16:01

Kontrolka oleju

Post autor: niuniaa » czw kwie 14, 2011 19:22

To podlączę sie i ja bo usuneli mój temat.... :rotfl:

Witam :bajer:
w koncu i ja mam problem :D
Golf II 1.6 LPG 88rocznik;
na ostrych zakrętach zaczyna migać kontrolka oleju, od razu mówię, że poziom oleju w normie....
Zapewne cos z czujnikiem czy kablami... :?
Jakieś rady czy podobne przypadki ?!

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Kontrolka oleju

Post autor: bosssmannn » pt kwie 22, 2011 00:57

Witam, wiem, że temat był poruszany tysiące razy, ale ja nie mogę ustalic dokładnej usterki. Mysle, że jak dokładnie opisze usterke powiecie mi co to moze być, bo mam nieco nietypowe objawy.

Otóż silnik jak jest zimny troche kopci, ale nie mam katalizatora i pusty ostatni tłumik, więc moze o przez to?
Na zimnym silniku olej w porządku. gorzej później. gdy Silnik się rozgrzeje, spadają obroty do ok 1000 i na takich obrotach kontrolka oleju miga cały czas, od ok 1200-1300 juz przestaje. podczas dłuższej (ok 10km) jazdy co niedługi czas włącza sie kontrolka i buczek. Jednak to tylko przy spokojnej jeździe. Gdy jade ok 120km/h wszystko jest w porządku, temperatura nie przekracza połowy wskaźnika.

nie mam narzedzi żeby sprawdzić ciśnienie oleju, więc myśle żeby na początek wymienic olej na gesty (20W50?) + nowy filtr+ wyczyszczenie smoka w misce olejowej. co mi radzicie? Czy moze najpierw sprawdzic cisnienie oleju?

To mk2 1.8 gaźnik benzyna + gaz

Stan oleju w normie, mysle że oba czujniki na raz by sie nie zepsuły.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 22, 2011 13:07

bosssmannn pisze:nie mam narzedzi żeby sprawdzić ciśnienie oleju
więc jedź do kogoś kto ma bo inne działania są bez sensu póki nie sprawdzisz. Nie można wykluczyć awarii elektryki czujników licznika itp ale to co się dzieje u ciebie to są typowe objawy niskiego ciśnienia oleju. Możesz go zmienić ale na typowy czyli pewnie minerał 15/30 plus nowy filtr ale pewnie nic to nie da lub na krótko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Kontrolka oleju

Post autor: bosssmannn » pt kwie 22, 2011 14:05

a Gdyby to było niskie cośnienie oleju to w gre wchodzi pompa oleju czy silnik juz powoli umiera?


Obrazek

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Kontrolka oleju

Post autor: adamwwy » pt kwie 22, 2011 15:50

Pompa oleju lub panewki na wale korbowym to najczęstsza przyczyna zbyt niskiego ciśnienia oleju.



Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Kontrolka oleju

Post autor: bosssmannn » pt kwie 22, 2011 19:32

co ważne - bierze olej, więc pewnie panewki? jakie są koszty naprawy?około


Obrazek

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Kontrolka oleju

Post autor: adamwwy » pt kwie 22, 2011 20:37

To, że bierze olej to albo uszczelniacze zaworowe albo pierścienie. Panewki nic do tego nie mają, ale te dwa fakty mogą świadczyć o dość znacznym zużyciu silnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 22, 2011 20:39

branie oleju nie jest od panewek tylko od nietrzymających pierścieni lub uszczelniaczy zaworowych. W sumie może to oznaczać ogólne zużycie silnika ale mogą być dwie łatwe do naprawienia rzeczy np pompa plus uszczelniacze. Szkoda gdybać, potrzeba diagnozy u mechanika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Kontrolka oleju

Post autor: adamwwy » pt kwie 22, 2011 20:40

Ja to bym sobie drugi silnik za 300-400zł kupił (z gwarancją rozruchową na 14-30dni) zamiast naprawiać ten.



Awatar użytkownika
bosssmannn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 20, 2010 19:33
Lokalizacja: Sieradz

Re: Kontrolka oleju

Post autor: bosssmannn » sob kwie 23, 2011 22:37

adamwwy pisze:Ja to bym sobie drugi silnik za 300-400zł kupił (z gwarancją rozruchową na 14-30dni) zamiast naprawiać ten.
wiesz, niby tak, ale jak zrobisz sam to wiesz co masz, a tak nie masz gwarancji czy za 2 miesiące znów nie zapali się kontrolka..


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 23, 2011 23:30

Tylko czy orientujesz się ile kosztuje kapitalny remont silnika? Trzeba najpierw wiedzieć co jest do zrobienia, bo gdyby załóżmy nowe tłoki trzeba było kupić to remont przekroczy wartość auta, albo i tak będziesz szukał używanych cześci


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości