Brak ABS

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

norbi327
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:52

Brak ABS

Post autor: norbi327 » wt gru 07, 2010 20:42

Kolego Paweł Marek niestety nie znalazłem go nigdzie ani żadnej instalacji która by wskazywała że gdzieś powinien być. Żadnej odpiętej kostki żadnych luźnych przewodów. Normalnie rozłożyć ręce i oddać na złom. Dzięki za porady ale chyba nie zostaje nic innego jak VAG. :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ABS

Post autor: Paweł Marek » wt gru 07, 2010 21:41

może jednak masz sterownik pod maską razem z pompą jak w nowszych mk3, daj fotki to opatrzymy. Taki jak tu http://allegro.pl/vw-golf-iii-pompa-abs ... 52631.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest nowszy sterownik razem z pompą , a taki http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-z-abs ... 05378.html" onclick="window.open(this.href);return false; ma sterownik osobno pod kanapa albo pasażerem. Zwróć uwagę na inny kształt zbiorniczka łatwo poznasz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

norbi327
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:52

Brak ABS

Post autor: norbi327 » czw gru 09, 2010 19:25

Witam już po badaniu heh:) Koledzy wywaliło mi następujące błędy:
283- czujnik liczby obrotów przedni lewy-G47 brak osprzętu/nie związane ze sprzętem.
285-czujnik liczby obrotów przedni prawy-G45 brak osprzętu/nie związane ze sprzętem.
285-czujnik liczby obrotów tylni lewy-sygnał poza wartościami granicznymi SPORADYCZNY.
285-czujnik liczby obrotów tylni prawy-sygnał poza wartościami granicznymi SPORADYCZNY.

Może mi ktoś wyjaśni o co chodzi i gdzie mam szukać problemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam...



norbi327
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:52

Brak ABS

Post autor: norbi327 » czw gru 09, 2010 19:29

Sterownik mam i znajduję sie przy pompie ABS i sterownik i pompa są sprawne bo dokonałem sprawdzenia wejść za pośrednictwem VAGa i pompa działała blokując każde koło z osobna, wiec tam wszystko oki.



norbi327
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:52

Brak ABS

Post autor: norbi327 » czw gru 16, 2010 15:34

Witam koledzy:) Wymieniłem czujniki ABS w przednich kołach i wszystko jest oki! Gdyby ktoś miał takie wskazania to już będzie wiedział że to wina czujników. A muszę powiedzieć że nie wyglądały na stare i były firmy Ate. Teraz założyłem siemens kupione w sieci i wszystko gra jak należy. pozdrawiam...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości