zimny nie odpala 1.8 90KM ANP

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzyszbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 21:20
Lokalizacja: LBI w Wawie:)

zimny nie odpala 1.8 90KM ANP

Post autor: krzyszbi » wt lis 17, 2015 23:35

Witam

pacjent golf 3 variant 1.8 90KM ANP z 1998r.

obecnie mam wielki problem a mianowicie nie odpala zimny (po nocy, po około 8h na dworze)
problem występuje zarówno na LPG jak i benzynie

rozrusznik kręci długo i równomiernie
jak się trzyma na rozruchu około 10-15s i odpuści (pozycja normalnie pracującego silnika) to jakby chciał odpalić zrobi 3-5 wolnych obrotów ale nie zapala
jak było cieplej ewentualnie po postoju w nocy w garażu po takim odpuszczeniu potrafi zapalić przez chwilę pracuje nierówno ale zaraz się normuje

ciepły silnik odpala bez problemu, sam problem jest od około tygodnia może dwóch

czy wymiana świec (roczne NGK) i kabli (około 2 lata BERU) rozwiąże problem?

co ewentualnie jeszcze zdiagnozować? VAG nie pokazuje żadnych błędów oprócz sondy lambda zwarcie do masy ale to z LPG (emulacja na masę)

edit:
na pych odpala bez większych problemów choć dziś chyba został zalany i chwilę trzeba było zaciągnąć aby odpalił później pracuje bez problemów

podczas odpalania i kombinowania zauważyłem że jak miałem odkręconą pokrywą wtrysku jak próbuje odpalić, odpuszczam i czasem z wtrysku, kolektora ssącego wylatywał niebiesko-siwy dymek, nie zawsze ale się zdarzało



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości