Silnik - wymiana

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

staniol88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: śr lip 22, 2009 10:51
Lokalizacja: śląsk

Silnik - wymiana

Post autor: staniol88 » sob paź 17, 2015 23:00

Witam kolegów. Mam takie pytanie czy podmianka silnika tzn. wyciągniecie starego 1,4 ABD i wsadzenie powiedzmy prawie takiego samego 1,6 ABU bo taki powinien tam być ( z wyglądu nie różni się niczym za bardzo) jest ciężka ?? Jakieś specjalistyczne narzędzia wymagane są do tej operacji..? Myślę żeby samemu się tym pobawić.. Silnik 1,6 ABU z 5-drzwiowego golfa będzie pasował jak ja mam 3-drzwiowego ? Dzięki i pozdrawiam..:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Silnik - wymiana

Post autor: Qto » ndz paź 18, 2015 08:59

szukałeś ? - https://www.google.co.uk/search?q=abd+n ... .vwgolf.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
staniol88 pisze:Silnik 1,6 ABU z 5-drzwiowego golfa będzie pasował jak ja mam 3-drzwiowego ?
pod warunkiem, że auta mają taki sam kolor :los2:



staniol88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: śr lip 22, 2009 10:51
Lokalizacja: śląsk

Silnik - wymiana

Post autor: staniol88 » ndz paź 18, 2015 09:36

za dużo mi nie pomogłeś. Ze wsadzić 1.6 to wiem, że mogę bo mam wszystko obecnie z 1,6 po za silnikiem tylko czy to ciężkie jest i czy wymaga jakiś specjalnych narzędzi kluczy( nie mowie tu o podnośniku). Jakiś krótki opis by się przydał..



staniol88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: śr lip 22, 2009 10:51
Lokalizacja: śląsk

Silnik - wymiana

Post autor: staniol88 » ndz paź 18, 2015 11:31

ewentualnie namiary na jakiegoś taniego mechanika który podjął by się tego zadania....



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Silnik - wymiana

Post autor: ->KoRbA<- » wt paź 20, 2015 18:28

Co jest potrzebne do wymiany silnika... Odpowiednie zaplecze techniczne. To oczywiste. Z takich nietypowych kluczy to do odkręcania półosi jest potrzebny odpowiedni klucz. Nie każdy go ma, chociaż jest łatwo dostępny. Reszta chyba typowa do znalezienia w zwykłym zestawie kluczy nasadowych, tudzież płasko oczkowych. Dodatkowo dłuższy garaż, żeby można było cofnąć samochód po odkręceniu silnika, który albo kładziesz od spodu na jakimś podnośniku, co jest średnio wygodne, albo wieszasz na łańcuchu do sufitu. Da radę to zrobić w jeden dzień spokojnie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości