Problem z telepaniem silnika 1.4 16v

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z telepaniem silnika 1.4 16v

Post autor: klimas20 » wt sie 18, 2015 13:05

Witam,
Od dluzszego czasu mam problem z telepaniem silnika przy odpalaniu na "zimno" (choc nie zawsze). Czasami jak rano wejde do samochodu i go odpale to obroty zatrzymuja sie przy ok 1 000 i zaczyna silnikiem telepotac przez kilka sekund pozniej juz wszystko ustaje i na cieplym tez juz bajka (choc zdarzalo sie to i na cieplym ale juz rzadko). Na VAGU bledow nie ma. Wczoraj odlaczylem sonde lambda zeby zobaczyc czy cos to da no i przez caly dzien spokoj mialem. Nawet zauwazylem ze silnik jakos ciszej pracuje i ma lepsza kulture pracy. Ale znow dzis rano jak odpalilem to telepalo dalej i przy odpietej sondzie. Probowalem tez odpalic samochod i gdy to sie dzialo to go zgasilem i odkrecilem swiece zeby zobaczyc czy przypadkiem ktoras swieca nie jest mokra albo zakopcona ale wszystkie wygladaly wrecz idealnie. Wiec to raczej nie swiece i cewka? Nie wiem moze przepustnica? Czyscilem ja ostatnio i jest czysta jak lza. Zawor EGR mam zaslepiony.
Wiem ze ten silnik to kupa no ale juz jest i jakos trzeba z tym zyc. :)



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Problem z telepaniem silnika 1.4 16v

Post autor: jjaworskyy » śr sie 19, 2015 00:01

Zrobiłeś adaptację przepustnicy??



klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z telepaniem silnika 1.4 16v

Post autor: klimas20 » śr sie 19, 2015 07:49

Tak robilem, choc slyszalem ze w mojej wersji silnikowej AKQ przepustnica jest na lince i nie trzeba robic adaptacji. Ona tam chyba sama sie ustawia choc nie jestem pewien wiec robilem VAGiem adaptacje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości