Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chodak-70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob cze 12, 2010 07:34
Lokalizacja: Krasnystaw

Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Post autor: chodak-70 » pt paź 26, 2012 19:33

Witam
Zakupiłem okazjonalnie sprawny gaźnik 2E3 i po założeniu do auta ma ma słabiutkie obroty na ssaniu które oscylują w granicach 1000 obrotów.Sprzedający wspominał o regulacji obrotów ssania tyle że zapomniałem o który ząbek krzywki ma opierać się śruba :banghead: Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym temacie?
Obrazek


Druty,szpachla,druty!!!Oto dzieło Pipcia rąk!!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Post autor: Paweł Marek » pt paź 26, 2012 21:45

Póki co nie ruszaj ząbków, wrócisz do tematu jak poczytasz o regulacji gaźnika, na początek tzw podwyższonych obrotów biegu jałowego. Pozycja dla ciebie Gaźniki sprawdzanie i regulacja Jurgen Kasedorf str 117. ściągniesz łatwo z "gryzonia"


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Post autor: krys94 » sob lut 02, 2013 20:38

Witam. U mnie jest ta sama sytuacja, na ssaniu też obroty są około 1000. Próbowałem regulować te podwyższone obroty biegu jałowego ustawiałem na najwyższym ząbku krzywki i ustawiałem na 2000 obr i mam problem ponieważ po podłączeniu filtra powietrza na rozgrzanym silniku obroty utrzymują się w granicach 2000 tys, a na zimnym(przed odpaleniem wciskam pedał gazu) nadal oscylują w granicach 1000. Już próbowałem regulować pare razy ale za każdym jest to samo, koledzy pomóżcie bo ja już nie wiem co to moze byc. :-(



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Post autor: VWiater » sob mar 28, 2015 01:10

krys94, wg emaila ktory mi napisales piszesz ze na przedostatnim stopniu liczac od najwyzszego, a w ksiazce pisze ze na przedostatnim stopniu liczac od najnizszego. Moze w tym tkwi rozwiazanie Twojego problemu.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Obroty na ssaniu pierburg 2E3

Post autor: krys94 » sob mar 28, 2015 10:39

jaroslawwiatr, Ja już mam wszystko ogarnięte. Ktoś przede mną robił ten gaźnik i nie wiem po co ale rozebrał tą tarczę i źle założył. Trochę czasu minęło jak do tego doszedłem, rozebrałem to trochę nad tym posiedziałem i złożyłem jak ma być. Teraz wszystko działa jak należy. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości