sporadycznie kopci

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bielas50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 01, 2013 16:42
Lokalizacja: Grudziądz/Pieniążkowo

sporadycznie kopci

Post autor: bielas50 » śr mar 25, 2015 18:28

Witam znów mam problem z Golfiakiem raz na jakiś czas podczas mocnego przyśpieszania i wkręcania na obroty zdarza się że auto niemiłosiernie kopci ciężko mi stwierdzić czy to na niebiesko przy tym auto nabiera muła i nie wbija na wyższe obroty, wystarczy wrzucić wyższy bieg poczekać kilka sekund i już jest normalnie wody nie ubywa oleju raczej też nie przynajmniej nie na tyle jak wskazuje kopcenie, wiadomo około 300k przebiegu na stare 1.4 mogą to być pierścienie ? Zauważyłem też że pod kopułką mam sporo oleju, czy nie za dużo? Obrazek chce się wkrótce zamienić na inne auto i nie chce siebie i kogoś w bagno puścić



bielas50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lis 01, 2013 16:42
Lokalizacja: Grudziądz/Pieniążkowo

sporadycznie kopci

Post autor: bielas50 » czw mar 26, 2015 18:45

Up.

dziś sprawdziłem stan oleju i prawdopodobnie po ostatniej dolewce mogło mi się dość za dużo na lać i tu moje pytanie. Czy może być to przyczyna kopcenia przy "rżnięciu" silnika spowodowana tym że nadmiar oleju przedostaje się przez odmę do kolektora ssącego i z tond dymek i muł ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości