1.8t agu uciążliwy gwizd ic/turbo

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

furmanek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 22:39

1.8t agu uciążliwy gwizd ic/turbo

Post autor: furmanek20 » ndz mar 01, 2015 16:49

Witam mam bardzo uciążliwy problem z moim golfem otóż z okolic intercoolera/ turbo dochodzi przedziwny świst /gwizd i powiem ze jest on gdy jadę autem powyżej 2 tys obrotów , sprawdziłem już ic czy niema nigdzie nieszczelności i nic nieznalazlem , ostatnie co mi przychodzi na myśl to ze turbo jest przytarte.... Auto ma moc i niekopci .... Lecz wydaje mi się ze spalanie poszło w gore i to o dobre 2l na setkę.....proszę o jakieś porady bo ten gwizd mnie doprowadza do szału ....



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1.8t agu uciążliwy gwizd ic/turbo

Post autor: Dejmii » ndz mar 01, 2015 19:37

Witam kolego, może na początek jeśli masz możliwość to wykonaj zabieg aby stwierdzić czy Twój układ dolotowy jest szczelny?
tutaj łap świetny poradnik jak to zrobić: viewtopic.php?f=139&t=537477" onclick="window.open(this.href);return false;

Wtedy będziemy mogli wykluczyć problem ewenualnych nieszczeloności...
Co do spalania to wiele czynników wpływa, styl jazdy etc. Sam posiadam 1,8t i uwierz jest tak że 7,5l a czasami 13l ;) zależy jak i gdzie jeźdze ;)



furmanek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 14, 2014 22:39

1.8t agu uciążliwy gwizd ic/turbo

Post autor: furmanek20 » ndz mar 01, 2015 20:33

Dzięki i napewno sprawdzę to u siebie :) dodam jeszcze ze zakupiłem statoskop i sprawdziłem ze ten świst /gwizd najbardziej jest miedzy turbo a ic jest taka metalowa/aluminiowa rura która jest widoczna zaraz za kołem



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1.8t agu uciążliwy gwizd ic/turbo

Post autor: Dejmii » ndz mar 01, 2015 21:47

Nazwę to "plackiem" ze względu na swój kształt ;) być może masz tam nieszczeloność ( i miejmy nadzieje że tylko tam). Jeśli coś to mam całość do sprzednia od turbo aż do kolektora ze względu że zakładałem fmic ;) może też u Siebie przemyśl taki zabieg :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości