Kopci na bialo, uszczelka pod glowica ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maddict
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr gru 22, 2010 15:19

Kopci na bialo, uszczelka pod glowica ?

Post autor: maddict » pn sty 05, 2015 16:32

Witam mam tkai problem w moim 1.3 na gazniku. Otoz ostatnio zuwazylem i zniklo mi ogrzewanie, jak mozna bylo sie domyslic plynu w zbiorniczku nie bylo w ogole. Brakowalo jakis niecaly litr. Oczywiscie ubytek uzupelnilem jednak po czasie bylo znow to samo. Niestety czujnik temp jest u mnie nie sprawny, rowniez czujnik oleju jest zaslepiony. Auto jest typowo robocze i sluzy mi jako 'robocze'. Dzisiaj wyjalem bagnet i jak sie okazalo oleju jest duzo ponad miarke. Czy to moze byc uszczelka pod glowica ?
Dodam ize plynu nie wyrzuca, tylko gdzie ginie. Auto po odpaleniu kopci na bialo i bardzo ciekzo wkreca sie na obroty, jezeli sie wkreci i przegazuje sie go to pojawia sie chumra czarnego dymu. Doslownie pluje olejem z tlumika.

Czy moze byc to wina uszczelki pod glowica ? Kiedys w poprzednim aucie rowniez poszla mi uszczelka, ale objawami bylo wywalanie plynu - tutaj jednak tak sie nei dzieje, zdemontowalem termostat i autem w miare dalo sie jezdzic, oczywiscie nie bylo ogrzewania. Czy rowniez tu w tym wypadku mi to pomoze ?



Awatar użytkownika
meowsky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 28, 2014 23:01
Lokalizacja: Pisz

Kopci na bialo, uszczelka pod glowica ?

Post autor: meowsky » wt sty 06, 2015 14:16

Jeśli chodzi o samo kopcenie na biało w naszych warunkach jest normalne. Możesz sprawdzić jeszcze czy gdzieś Ci płyn po prostu nie ucieka pod samochodem.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Kopci na bialo, uszczelka pod glowica ?

Post autor: hak64 » wt sty 06, 2015 15:16

Jeśli płynu ubywa w zbiorniczku, a przybywa oleju, to typowy objaw przepalonej uszczelki. Kopcenie na biało, to spalanie płynu który dostaje się do komory spalania
maddict pisze:jak sie okazalo oleju jest duzo ponad miarke
Pytanie, czy to olej, czy też miks oleju z płynem?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
maddict
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr gru 22, 2010 15:19

Kopci na bialo, uszczelka pod glowica ?

Post autor: maddict » wt sty 06, 2015 15:53

Olej wydaje sie byc mocno rozrzedzony. Czyli jednak potwierdzily sie moje objawy. W tym wypadku wyciaganie termostatu nic nie da tak ? Bo uszczelka poszla w innym miejscu i nie powoduje wzrostu cisnienienia w ukladzie.

Jak juz pisalem jest to auto robocze, wiec kupilem go za symboliczna kwote ale przyjemnie jezdzilo 2 lata. Niestety nie oplaca mi sie go odstawiac do mechanika.
Z czego zauwazylem uszczelka to koszt okolo 50 zl czyli nie ma jeszcez tragedii, pewnie zabiore sie za to sam. Jezeli jednak cos pojdzie nie tak auto poleci na zlom.
Mam nadzieje ze glowica nie bedzie potrzebowala planowania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości