1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Dejmii » ndz gru 21, 2014 13:08

Witam, problem polega na tym że czasami podczas przyspieszania czuć spadki (szarpniecia) mocy w dolnym zakresie obrotów szczególnie na 1 i 2 jest to odczuwalne. Wciskajac gaz czuć że auo ciągnie nagle sekundowy spadek i znów ciągnie dobrze. Problem pojawia się według mnie w dolnym zakresie obrotów tak 1,5-2k. na wyzszych obrotach nie odczuwam tego problemu. Poza tym auto pali normalnie, nie dymi ani nic. Wyskakuje błąd na vagu 2 sondy gdyż mam wycięty katalizator jednak to podobno akurat w tym wypadku nie ma znaczenia. Poza tym innych błędów brak, dysponuje vagiem i moge zlogować podczas jazdy kanały tylko nie wiem dokładnie które dlatego prosze o podpowiedzi gdyż jest dość uciążliwy problem.
Dodam że niedawno robiłem logi autka na których podobno wszystko wyszło okey jednak zamieszcze Je tutaj żeby wyeliminować pewne propozycje problemów:

Grupy:
002+033
http://vaglog.pl/log_192626.html" onclick="window.open(this.href);return false;
003+020
http://vaglog.pl/log_192625.html" onclick="window.open(this.href);return false;
115+118
http://vaglog.pl/log_192627.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Garry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 19, 2014 20:15
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Garry » czw gru 25, 2014 09:56

Siemanko. Nie napisałeś jeszcze jaki masz silnik, 1.8T jest kilka wersji. Po logach widać, że 150 koni, tak? Na początek na bank masz coś albo z programem albo dziurę w dolocie, co może być przyczyną takiego szarpania. Chociaż... W 180 konnych wersjach jest około 0.65/0.7 bara doładowania, nie wiem jak w 150PS. Niby lekkie przeładowanie jest a potem ciśnienie spada , ale jest w sumie takie jak komputer żąda. Musisz napisać dokładnie co masz za silnik, bo ma MAP sensor i 2 sondą, to wygląda na silnik z szerokopasmówką, a logi ewidentnie jak 150 koni. Wtryski nie pętlą, przepływ jest też w granicach normy, zapłonu nie cofa praktycznie w ogóle, troszkę sonda świruje na moje, zwłaszcza jak na seryjny program, korekty trochę jest. Robiłeś test na szczelność dolotu? To tak na szybko, odpowiedz na moje pytanie i będziemy myśleć dalej :) pozdrawiam



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Dejmii » pn gru 29, 2014 00:02

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje bo świeta jak to świeta, Tak mam 1,8t 150KM, oznaczenie silnika AUM, jest na sondzie szerokopasmowej. Test szczelności nie robiłem jednak to może być trop gdyż ostatnio wyskoczył mi błąd na kompie 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!) (dodam że wyminiłem Dv'ke na nową orginał)
P1297 - 35-00 - -
Auto raczej nie jest po programie z góry dziękuje za podpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Fastener » pn gru 29, 2014 20:09

Masz nieszczelność w zakresie dolotu czyli od przepływki do samej przepustnicy możesz mieć nieszczelność gdzieś. Albo po prostu zawór DV niesprawny,.



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Dejmii » wt gru 30, 2014 00:20

Dv'ka tak jak pisałem wyżej jest nowa z ASO z gwarancją także to bym wykluczył, ale czy na pewno problem tkwi w nieszczelności to tego nie jestem pewny, niestety nie posiadam sprężarki aby wykonać test także mam problem, a tak jak wcześniej pisałem spadki mocy mając miejsce tylko czasami, zależy co go trafi :P :goof:



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: Fastener » wt gru 30, 2014 18:51

małe nieszczelności też potrafią narobić bajzlu... załatw przejście aby się wpiąć kompresorem i oczywiście sam kompresor ustaw tam 0,9 bara i *#cenzura#* czy gdzieś ucieka. Na forum jest fotoporada jak zrobić test szczelności w silniku 1.8T...



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

1,8t przerywa w dolnym zakresie obrotów

Post autor: plebaniak1992 » pn sty 26, 2015 16:17

Witam . Mialem podobny problem w moim mk4 1.8t. U mnie okazalo sie ze jakas madra głowa poucinala fajki na swiecach przez co robilo sie przebicie i bylo tak jak u Ciebie auto przyspieszalo nagle cos przerwalo i pozniej znowu szlo :) wymienilem fajki i jest dobrze. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości