Dławienie silnika.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Dławienie silnika.

Post autor: Regirr » śr gru 10, 2014 07:35

Witam
Podobnych tematów jest wiele ale takiego samego nie znalazłem wiec chciałbym spytać.

Rano po odpaleniu silnik kilka sekund chodzi ok, po czym zaczyna się lekko przyduszać 2,3 sekundy
i wraca na wyższe obroty i kilka sekund i znowu to samo. Dzisiaj czekałem tak do 4 razy po czym przegazowałem delikatnie,
ok. 5 sek. i spokój. Miał ktoś taki problem?


Dodam że mam specyficzny silnik :grin: AZD, 1.6 16v



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dławienie silnika.

Post autor: marcin7x5 » śr gru 10, 2014 19:27

Sprawdź stan świec zapłonowych oraz czujnika temp cieczy bo może delikatnie przylewa świece.



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Dławienie silnika.

Post autor: ziabka89 » czw gru 11, 2014 18:50

To samo mialem co kolega pisze wyzej tylko w mk3. (Swiece) Obroty walowaly a jak sie nagrzal to bylo prawie w porzadku. Nie chcialem wydawac pieniedzy na kable, swiece kopulki i palca wiec sprawdzilem pierw swiece tyle ze je odkrecilem i przeczyscilem szczotka druciana i chodzi ok. Czyli mozliwe ze mam juz swiece do wymiany.



Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Dławienie silnika.

Post autor: Regirr » pt gru 12, 2014 07:36

Świece wymieniane były ok. 10 tys. km temu,ale sprawdzę czy są suche. Powiem wam że dzisiaj odpalił normalnie.
Ale też muszę przyznać że miałem odpięty aku przez dwa dni,wziąłem go żeby go doładować bo rano przy mrozie
miałem ostatnio 12,1 V na nim. Pewnie moja wina bo w aucie miałem 54ah a dałem rok temu 60ah i może być
lekko niedoładowany.
A co do tematu,znajomy mi powiedział że może to być blokujący silniczek krokowy w przepustnicy. To też sprawdzę,
nie zaszkodzi wyczyścić i adaptacja.

marcin7x5 a jak będzie przelewać to co zrobić,trzeba coś w mapie silnika grzebać czy czujnik wystarczy wymienić,bo
sam czujnik wymieniłem 3 lata temu oczywiści org. z aso. :grin:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dławienie silnika.

Post autor: marcin7x5 » pt gru 12, 2014 19:11

Ja przylewa to na ogół czujnik do wymiany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości