Pompa paliwa

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

patryk027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 16, 2014 15:13

Pompa paliwa

Post autor: patryk027 » sob lis 29, 2014 19:07

Witam mam problem z moim Golfem 1.8 benzyna, otóż chodzi o to że jadąc na stacje zatankować auto zgasło mi po drodze w baku było jeszcze z 6 l paliwa więc spokojnie powinno starczyć na dojazd na stacje. Problem w tym że po dolaniu z kanistra 5 l paliwa auto nadal nie chce odpalić. Sprawdziłem pompę i z tego co zauważyłem to podaje ona paliwo nie tym wężykiem co trzeba czyli powrotem. Miał ktoś już taki problem? Jak go rozwiązać ?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: waski1 » sob lis 29, 2014 20:42

patryk027 pisze:Sprawdziłem pompę i z tego co zauważyłem to podaje ona paliwo nie tym wężykiem co trzeba czyli powrotem
Wyjaśnij to jak to stwierdziłeś? Opisz dokładnie.
Mało prawdopodobne że auto było sprawne i nagle pompa podaje w drugą stronę.Na szybko to możesz zamienić przewody na monowtrysku i sprawa rozwiązana.



patryk027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 16, 2014 15:13

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: patryk027 » ndz lis 30, 2014 00:26

Stwierdziłem to po tym jak odłączyłem te wężyki które idą od pompy i po włączeniu zapłonu benzyna wyleciała z powrotu a nie z prawidłowego wyjścia. Auto było w pełni sprawne codziennie normalnie odpalało, a gdy miałem już mało benzyny jadać na stacje po prostu zgasł i już nie odpalił :/



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: waski1 » ndz lis 30, 2014 01:54

Rozumie zgasł i nie zapala.
Stwierdzasz fakt że paliwo jest podawane nie w tą rurkę co trzeba więc czemu nie zamieniłeś ich z sobą?
Ja myślę że to nie jest przyczyna .A sprawdziłeś czy jest iskra na świecach?



patryk027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 16, 2014 15:13

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: patryk027 » ndz lis 30, 2014 14:44

Jest iskra i wszystko jest jak należy tylko pompa źle paliwo podaje po rozkręceniu jej i włączeniu zapłonu zauważyłem że paliwo rozlewa się po niej a część wylatuje przez powrót tak jak by ten właściwy wężyk był zatkany nie da rady go przepchać nawet sprężarką. Nie wiem już co robić.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: waski1 » ndz lis 30, 2014 15:51

No to odepnij wężyk z pompy i sprawdź czy jest drozny jeśli okaże się drożny to pompa do wymiany.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Pompa paliwa proszę o szybką pomoc !!!!!

Post autor: slawko333 » ndz lis 30, 2014 16:37

prawdopodobnie padl ci wirnik w pompie ktory podaje paliwo do kosza, wywal z kosza oring tak zeby paliwo samo swobodnie przelalo sie do kosza, jesli odpali to bedzie dzialac, tylko przy mocnych przeciazeniach typy hamowanie, przyspieszanie, szybkie zakrety silnik moze szarpac falowac a nawet gasnac



patryk027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 16, 2014 15:13

Pompa paliwa

Post autor: patryk027 » ndz lis 30, 2014 23:40

Problem zażegnany wielkie dzięki za pomoc. Wężyk był drożny i już myślałem że będę musiał wymienić pompę ale coś mnie tknęło i rozebrałem ją, okazało się że sitka były tak zapchane że pompa nie dawała rady przepompować paliwa. Wszystko przeczyściłem w niterze i wyczyściłem dokładnie bak. Teraz działa jak nówka :D Można zamknąć temat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości