1.6 AEE ciężko odpala po adaptacji przepustnicy.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

1.6 AEE ciężko odpala po adaptacji przepustnicy.

Post autor: Andi » pt lis 21, 2014 13:36

Witajcie,
Mam rano problemy z odpaleniem samochodu, pojawilo sie to po adaptacji przepustnicy ujawnia sie to tak:

samochód odpala w krorkim czasie po przekręceniu kluczyka ale na bardzo niskich obrotach, falują z 2 razy w górę po czym zatrzymią sie na około 950 obr i po sekundzie dobijają do 1050 obr.
Dzieje sie tak pi dłuzszym postoju, rano czy po pracy. Teraz gdy temp zewnetrzna jest nizsza.
Podczas jazdy i na biegu jalowym wszystko ok, obroty na ciepłym silniku książkowe.

Wczesniej przed adaptacja przez 6 lat bylo wszystko ok, palił od strzała, i jestem pewny ze obroty na ssaniu mialem w granicach 1100- 1200 obr. W dwóch warsztatach powiedzieli mi ze wszystko jest ok ze te wachania sie pojawiaja bo chwile potrzeba az sonda lambda załapie.

Wczesniej tego nie było, da sie moze vag'iem ustawic troche wiekszy kąt owarcia przepustnicy na ssaniu??

Moze to by pomogło?. Macie jakieś sugestie?


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6 AEE ciężko odpala po adaptacji przepustnicy.

Post autor: stonefree » pt lis 21, 2014 14:44

Czy wszystkie warunki adaptacji były spełnione? Noga z gazu, linka luźno, przepustnica czysta?



Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: 1.6 AEE ciężko odpala po adaptacji przepustnicy.

Post autor: Andi » pt lis 21, 2014 16:30

stonefree pisze:Czy wszystkie warunki adaptacji były spełnione? Noga z gazu, linka luźno, przepustnica czysta?
myślę że tak bo ja tego nie robiłem osobuście... podczas jazdy jest ok, na biegu jałowym też, obroty w normie podczas pracy... tylko to odpalanie na całkiem zimnym silniku po dłuższym postoju, np jak postoi 2h to odpala dobrze, tylko po nocy albo po 8h stania na parkingu jak całkowicie się wychłodzi to są problemy. No i te obroty 1050, a wcześniej było ~1200obr/min.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

rafal88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 21, 2014 22:13

1.6 AEE ciężko odpala po adaptacji przepustnicy.

Post autor: rafal88 » pt lis 21, 2014 22:33

Witajcie !!! mam problem z golfem jechałem wczoraj i zgasł podczas jazdy kręcę i nic się nie dziej gdy naciskam na gaz słychać jak by stukanie z pod auta pomożecie może w jakiś sposób dzięki z góry!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości