1.8T AGU problem z cewkami/świecami

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matjas_00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 15, 2014 16:56

1.8T AGU problem z cewkami/świecami

Post autor: matjas_00 » śr lis 12, 2014 09:16

Witam, mam jeden uporczywy problem i nie wiem co to cholera moze być. Od jakiegoś czasu jak daje mu w pi**e to tak od 2000 do 3000 obr zaczyna się dławić (przypomina to serie z CKM'u), jak podłączyłem komputer i czytałem logi to wyszło mi, że wywala zapłony i żebym sprawdził 3 cylinder, jak już sprawdziłem to faktycznie świeca była spalona i zaj***na, wiec wsadziłem starą lepsza i problem zniknął na jakiś czas. Tydzień później problem znów wyskoczył, więc pojechałem do gazownika (tak samochód jest z LPG) bo właśnie na gazie mi to wyskakiwało na benzynie nie. On posprawdzał gaz i tak dalej, no i wyszło że gaz działa jak należy wiec to musi być problem mechaniczny a nie gazowy, sprawdziliśmy znowu świece no i ta była zjarana. Następnego dnia zamówiłem komplet 4 świec i znów był spokój ale tydzień/2 minęło i znowu szarpanie i tak dalej i znów wywala zapłon, no i jak zaglądam to nowa świeca ma identyczny ślad co te stare świece jedna czarna kreska wzdłuż świecy, i cholera nie wiem co to może być, czy to może być wina cewki że przypala świece ? Jakby co to mam cewki z s4 2.7 bi turbo (cewka czarna z zielonym napisem)



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

1.8T AGU problem z cewkami/świecami

Post autor: bioly05011 » śr lis 12, 2014 11:17

przyczyna leży w cewkach, wymień cewki,oczywiście takie jakie mają być do tego modelu auta...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

1.8T AGU problem z cewkami/świecami

Post autor: przeziom » pt lis 14, 2014 17:19

matjas_00, Jak nie chcesz kupować na oślep, to zamień cewki miejscami i zobacz czy dalej będzie wypadał zapłon na tej konkretnej cewce, czy może na cylindrze.


---
facebook.com/*#cenzura#*

mm04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 27, 2014 11:15

1.8T AGU problem z cewkami/świecami

Post autor: mm04 » śr lis 19, 2014 21:28

Może ta świeca jest po prostu zalana przez olej, próbowałeś świece wyciągnąć, przetrzeć ją do sucha i z powrotem wkręcić? Ja miałem dokładnie tak samo, wytarłem i wszystko było okey.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości