samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marioboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 14:26

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: marioboss » ndz wrz 07, 2014 14:04

Witam, w moim 1,6 pn notorycznie obroty same się wkręcają podczas jazdy na 3 tys obrotów, bądź też czasem auto samo przyspiesza. Dopiero po przyduszeniu do do ok 6 tys jest powrót do normy. Wiecie o co z nim chodzi?



damians000
GOLF FOREVwER
GOLF FOREVwER
Posty: 280
Rejestracja: sob lip 24, 2010 13:06
Lokalizacja: Poznań

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: damians000 » ndz wrz 07, 2014 14:45

może po prostu pedał gazu Ci się blokuje ? miałem tak w peugeocie ;] nie odskakiwał i auto przyspieszało



marioboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 14:26

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: marioboss » ndz wrz 07, 2014 16:42

też tak myślałem, ale dzieje się tak nawet podczas bardzo delikatnej jazdy na niskich obrotach i czasem, ale bardzo rzadko też na luzie



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: Hubi14 » ndz wrz 07, 2014 19:49

Panie, klasyczna usterka PN'ki widać, że szukać się nie chciało, padł nastawnik wolnych obrotów czyli to http://img30.olx.pl/images_tablicapl/14 ... yzacja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ewentualnie posprawdzaj wężyki podciśnienia i radzę zacząć od tego, a jak są all sprawne to wąż od kolektora do serwa i dopiero nastawnik, bo ten nastawniczek to za około 180zł regenerowany jest, bo o nowym to nie będę wspominał bo się atmosfera popsuje ;)



marioboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 14:26

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: marioboss » ndz wrz 07, 2014 19:53

Pierwsze co to sprawdziłem wężyki podciśnienia, wszystkie wymieniłem bo były sparciałe. Przed wymianą wkręcał się samoczynnie na 4,5 tys obrotów, a po wymianie już na 3 tys. Sprawdzę tak jak piszesz teraz wąż od kolektora i zobaczymy wtedy.



marioboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 14:26

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: marioboss » pn wrz 08, 2014 20:26

Dziś sprawdziłem wąż idący od kolektora do serwa tak jak poradziłeś Hubi14. Była tam minimalna nieszczelność, która już została usunięta. Mam nadzieję, że to było przyczyną całego problemu. Zobaczymy za jakiś czas jak trochę pojeżdżę autem.



marioboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 14:26

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: marioboss » wt wrz 16, 2014 20:37

trochę pojeździłem, po usunięciu nieszczelności, którą znalazłem po podpowiedzi kolegi Hubi14, uporczywy problem zniknął! dzięki wielkie! :pub:



Awatar użytkownika
michal0310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 06:01

Re: samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: michal0310 » wt paź 07, 2014 21:07

Odświeżę lekko temat, bo mam bardzo podobny problem, tyle że w mk3 2.0 8v 2E. Jest jednak różnica, kolega marioboss pisał, że
marioboss pisze:też tak myślałem, ale dzieje się tak nawet podczas bardzo delikatnej jazdy na niskich obrotach i czasem, ale bardzo rzadko też na luzie
natomiast u mnie to samoczynne wzrastanie obrotów występuje głównie z wolnych obrótów (przy zmianie biegów, przy dojeżdżaniu i zwalnianiu do skrzyżowania na wciśniętym sprzęgle)... Sądzicie że przyczyną może być nieszczelność węża z serwa do kolektora?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: Paweł Marek » śr paź 08, 2014 14:49

michal0310, zadałeś to pytanie w temacie dotyczącym auta na gaźniku , nie widze sensu.
Jasne że w silniku 2E każda nieszczelniość dająca lewe powietrze może zaburzyć wolne obroty, czyli nie tylko serwo ale odma, węze regulatora wolnych, , wezyki od podciśnienia przy regulatorze ciśnienia paliwa i klapce pod filtrem.
Ale kiedy to wykluczycsz to cała diagmnostykla 2E jest wielokrotnie opisana, szczególne elementy do sprawdzenia to regulator biegu jałowego, TPS, przepływomierz, regulatyor ciśnie4nia paliwa, kąt wyprzedzenia zapłonu, kontrola ustawienia rozrządu i podstawowe ustawienie przepustnicy. Procedury są opisane starczy mieć miernik uniwersalny śrubokręt i chęci


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafalceo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 06, 2014 13:05

samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: Rafalceo » śr paź 15, 2014 16:46

Witam dołączam się do pytania, a mianowicie .
Poniżej jest zarejestrowana akcja Golfa.Podczas jazdy zaczyna szarpać, a na postoju widać na filmie. I tak jak na filmie odpalił od razu to nie zawsze tak jest.
Do tej pory wymieniłem świece, została wyczyszczona przepustnica. Komputer nie widzi błędów. Jakieś pomysły?
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Rafalceo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 06, 2014 13:05

Re: samoczynne przyspieszanie, wkręca się na obroty

Post autor: Rafalceo » czw gru 04, 2014 09:04

Super forum! Tyle podpowiedzi i opinii ze kuśwa mać!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości