Problem z obrotami

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Problem z rozrządem

Post autor: pawlom95 » sob maja 10, 2014 21:47

Albo miałeś źle ten rozrząd ustawiony albo zawory puszczają (mogą być sklepane już bądź pogięte)



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Re: Problem z rozrządem

Post autor: dawid.l » ndz maja 11, 2014 19:21

W takim razie co polecacie? Podsumowując: W ogóle nie chce odpalić, rozrząd cały czas o pół ząbka przestawiony,silnik troche ciężko się kręci.
Ściągać głowicę i zobaczyć co tam się dzieje?
Przy ściąganiu i ponownym składaniu tylko uszczelka do wymiany? Czy jeśli była niedawno wymieniana a silnik nic na niej nie przejechał to czy mogę ją założyć?



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Re: Problem z rozrządem

Post autor: dawid.l » pn maja 12, 2014 12:40

Ściągnąłem głowicę i tak to wygląda. Co o tym sądzicie?
W cylindrach nie ma jakiś rys wyczuwalnych palcem a kręcąc kluczem na wale(bez załączonego rozrządu) jest dość ciężko. Czy to normalne?
Jak oceniacie głowice? Zawieźć ją do specjalnego warsztatu na sprawdzenie? Co dokładniej sprawdzić?
Dlaczego ten rozrząd był o pół ząbka przestawiony i czemu nie chce w ogóle zagadać?
Jest klin na wale czy stożek? Bo podczas kręcenia(próby odpalenia) zauważyłem tak jakby ta zębatka na wale była scentrowana.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

PS. Przepraszam za tyle zdjęć,ale na trzech nie dało się wszystkiego przedstawić.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Problem z rozrządem

Post autor: krys94 » pn maja 12, 2014 13:37

Prawdopodobnie może być scięty klin. Ustaw teraz wał na znak na kole zamachowym! i zobacz czy 1 i 4 cylinder jest w GMP. To samo można by zrobić z wałkiem rozrządu i sprawdzić czy krzywki pierwszego cylindra nie dotykają zaworów. Jak wszystko jest dobrze to zostaje tylko problem z zapłonem. Ja ze zdjętą głowicą z lekkim oporem dałem rade pokręcić wałem rękami, bez klucza. Pamiętaj tez o popychaczach aby wróciły na swoje miejsce bo inaczej może podeprzeć zawory, chyba, że wyciśniesz z nich olej przed składaniem.



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Problem z rozrządem

Post autor: dawid.l » pn maja 12, 2014 14:04

Śruba na wale odkręcana jest w lewo czy w prawo? Bo nie mogę jej odkręcić aby sprawdzić czy klin jest dobry.
Sprawdziłem teraz i jeśli ustawie koło zamachowe na "0" to tłok 1 i 4 są w GMP,więc chyba ścięty klin na wale odpada i tak.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Problem z rozrządem

Post autor: krys94 » pn maja 12, 2014 17:09

Tak więc klin odpada. Sprawdź jeszcze wałek w głowicy może on ma ścięty klin. Śrubę na wszystkich kołach odkręca się w lewo. Według mnie problem leży po stronie zapłonu. Sprawdź podłączenie przewodów zapłonowych do kopułki i świec. Przez złe podłączenie też sie może tak dziać. Kolejność 1342 zgdodnie z ruchem wskazówek zegara. Najprawdopodobniej to tutaj leży problem bo rozrząd masz dobrze ustawiony, u mnie też o pół ząbka na głowicy ucieka silnik 1.8.



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Re: Problem z rozrządem

Post autor: dawid.l » pn maja 12, 2014 18:39

Wałek w głowicy nie ma ściętego klina.
Zawiozłem dziś głowicę na sprawdzenie to ponoć przydałby się jej remont go zawory wydechowe troche nie trzymają jak powinny i są luzy lekkie w prowadnicach.
Koleś za to powiedział,że powinien mi silnik na niej odpalić a teraz po kolejnej próbie odpalenia nic :/
Zalałem trochę paliwa do kolektora dolotowego i po próbie odpalenia strzelił ogniem z dolotu.
Sprawdzę jeszcze te przewody bo chyba jest inaczej.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Problem z rozrządem

Post autor: krys94 » pn maja 12, 2014 18:49

Nie no jak kliny nie są scięte i rozrząd jest na znakach a strzela z dolotu to zapłon na 100 procent jest źle. I tak jak piasałęm sprawdź te przewody bo trawa to chwile i najprawdopodobniej tu jest problem, nie lej żadnego paliwa do kolektora bo to nie jest potrzebne.



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Problem z rozrządem

Post autor: dawid.l » pn maja 12, 2014 19:01

Sprawdziłem przewody i były inaczej podpięte. Zmieniłem kolejność na prawidłową i nawet coś za pare sekund zagadał.
Teraz problem leży najprawdopodobniej po strone paliwa,bo na listwie wtryskowej podczas włączonej stacyjki na jednym i na drugim przewodzie jest po 1,5V.
Jakie powinno być tam zasilanie i czy na pewno przewód paliwowy zasilający powinien być wpięty z dołu i powrót z góry.
Dodam jeszcze,że na OBU przewodach zasilających listwe jest po około 4V i powoli zaczyna spadać.
Podejrzewam listwę wtryskową,bo teraz tylko po nalaniu paliwa na tłok coś zagada. Jak sprawdzić listwe i jakim napięciem powinna być zasilana?



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Problem z obrotami

Post autor: dawid.l » czw maja 15, 2014 22:56

W końcu doszedłem do tego i udało mi się odszukać napięcie na listwie wtryskowej.
Silnik w końcu ODPALIŁ,ale falują mu obroty strasznie i nie chce się wkręcić powyżej 1.5tys. Jeśli mu tak pulsacyjnie cały czas dodaje gazu to lekko strzela jakby z dolotu. Dodam na maksa gazu to tylko wkręci się do 1.5tys może troszke więcej, jest jakby odcięcie paliwa albo iskry, spadają obroty do 1tys. jakoś i znowu się wkręca do tych 1.5tys i tak w kółko. Próbowałem podczas tego regulować zapłon,ale nie przyniosło to większych skutków.
Co to może być?
Czy to może być wina pompy paliwa czy raczej coś innego?



dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Problem z obrotami

Post autor: dawid.l » sob maja 17, 2014 10:51

Dodam,że jest niepodłączony czujnik temperatury(ten w chłodnicy) i mruga kontrolka, oraz mruga kontrolka oleju.
Mam też tą "pompke elektryczną"(obok filtra powietrza), jest ona nie podłączona,bo nie wiem do czego ją podłączyć. Do parownica paliwa?
Co powinno być podłączone do przepustnicy? Poniżej zdjęcie
Obrazek
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. Każda informacja jest dla mnie cenna ;)



Awatar użytkownika
miko85
ONLY VW 3 GTI
ONLY VW 3 GTI
Posty: 1028
Rejestracja: pn paź 31, 2011 17:02
Lokalizacja: WLKP,MIĘDZYCHÓD
Auto: VW GOLF IV
Silnik: AQN

Problem z obrotami

Post autor: miko85 » pn maja 19, 2014 08:38

łap foty jak to jest u mnie podłaczone i do czego na czerwono masz zaznaczone
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

podłącz czujnik i będziesz wiedział czy ci nadal bedzie świecić u mnie mrugała kontrola bo miałem rypnięty zbiorniczek od płynu chłodzącego lub możesz mieć walnięty ten czujnik zaznaczony na czerwono
Obrazek
jak pomogłem to fajnie a ostatnie foty coś ci pomogły


Obrazek
było MEIN STORY OD ABU DO VW III GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=459758
JEST AUDI A6 QUATTRO
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=589929
KTO BIEDNEMU ZABRONI ŻYĆ BOGATO

dawid.l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw maja 08, 2014 09:50

Re: Problem z obrotami

Post autor: dawid.l » pn maja 19, 2014 21:08

Ten wężyk co zaznaczyłeś na czerwono to do jakiego idzie urządzenia(nazwa)? I z niego gdzie idzie dalej? Do parownika spalin?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości