Awaria pompy paliwa

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szaszłyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:30

Awaria pompy paliwa

Post autor: Szaszłyk » śr maja 07, 2014 22:04

Witam,
Postawiłem auto przed domem i po paru dniach już nie chciało odpalić. Sprawdziłem iskrę bo miewałem już problemy z odpalaniem. Następnie sprawdziłem napięcie na pompie paliwa ( oznaczenie 191919051at) i wszystko działa, pompa podaje paliwo jednak nie wiem czy pod dobrym ciśnieniem bo nie posiadam ciśnieniomierza do pomiaru. Auto na plaku w przepustnice chodzi bez problemow więc problemu szukam w układzie zasilania paliwem. Przeczytałem, że są 2 pompy paliwa i posiadam też pompę zewnętrzną . Jak przy pomocy podstawowych narzędzi sprawdzić która pompa się zepsuła, żeby nie kupować obu? Pompa w zbiorniku jest prawdopodobnie oryginalna z 1.6 , a obecnie w aucie jest silnik ABF z toledo.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Awaria pompy paliwa

Post autor: Paweł Marek » czw maja 08, 2014 14:59

Jak chesz sprawdzić dokładnie bez manometru? Możesz podpiąć na krótko i ręką dotknąc czy działa, ew. potem zdjąc wąż wylotowy powinno trochę benzyny trysnąć pod dużym ciśnieniem. Tą w baku też tak sprawdzisz zdejmując wężyk ona daje małe ciśnienie 0.24 bara


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Szaszłyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:30

Awaria pompy paliwa

Post autor: Szaszłyk » czw maja 08, 2014 23:24

Dzięki za pomoc, w takim razie musi być zepsuta zewnętrzna pompa bo ta w baku spokojnie 0.24 bara ma. Od jakich modeli golfa/seata i pojemności pasuje zewnętrzna pompa do ABFa? (tylko od ABFa czy może też od innych silników?)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Awaria pompy paliwa

Post autor: Paweł Marek » pt maja 09, 2014 20:48

3 bary mu starczą, z każdego mk2 na digi ( PB, PF, G60)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości