Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arteliar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 14:07

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Post autor: Arteliar » pn kwie 07, 2014 14:37

Witam!
Jestem totalnym laikiem, który łopatologicznie opisze problem i prosi o łopatologiczne wskazówki i rady. Otóż autko po dłuższym postoju ma problem z odpaleniem. Dłuższy postuj to w tym wypadku cały jeden dzień. Gdy autko jeździ conajmniej raz dziennie, to problemu nie ma żadnego i odpala momentalnie, jednak jeśli jeden dzień postoi sobie i na następny chciałbym się nim gdziekolwiek wybrać to pojawia się problem. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręci, ale auto nie odpala. Odpala dopiero po desperackim kręceniu, czyli około 30-40 sekund. Wiem, że jest to niewłaściwe, ale inaczej nie daje rady. Jak już odpali, to nie ma żadnych problemów. Moge go zgasić i dalej odpali momentalnie. Za każdym razem gry przekręcę kluczyk w stacyjce słychać uruchamiającą się pompę paliwa, więc nie wiem, czy to tam szukać problemu, czy leży on gdzieś indziej. Ostatnio gdzieś znalazłem jeszcze informację, iz problemem może być pompa vacum, ale nie mam pojęcia co to jest, gdzie się znajduje i jak to sprawdzić.
Za pomoc będę wdzięczny, bez zbędnego używania specjalistycznych zwrotów :grin:



ahmed06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 10:46

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Post autor: ahmed06 » śr kwie 09, 2014 12:29

auto ma LPG czy to czysta benzyna ? Ubywają Ci płyny (olej, woda) ?



Arteliar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 14:07

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Post autor: Arteliar » pn kwie 14, 2014 10:50

Jest to czysta benzyna. A płyny mi nie ubywają. Wcześniej miałem wyciek oleju, ale auto trafiło do mechanika i po kłopocie. Teraz jest suchutko i nic nie ucieka. Cały czas trzyma poziom.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości