1.6 AKL Problem z przepustnicą,wymienić czy naprawa ?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

1.6 AKL Problem z przepustnicą,wymienić czy naprawa ?

Post autor: sulekmk4 » ndz mar 09, 2014 20:56

Witam kolegów

Od jakiegoś czasu falowały mi obroty w golfie, chciałem zabrać się za nią, jednak z okazji że postawiłem samochód do gaziarza który jest też tradycyjnym mechanikiem powierzyłem mu wyczyszczenie przepustnicy. Wyczyścił, zrobił adaptacje na kompie jednak to nic nie pomogło,jeszcze bardziej faluje,wczoraj na jałowym sam dodał sobie gazy na 1,5 tyś obrotów. Majster powiedział że jak przyłożył ucho do przepustnicy to słyszał jakieś latanie,jakby coś tam stukało i hałasowało. Polecił mi kupno używanej przepustnicy.

Rozmawiałem zaś dzisiaj z drugim majstrem i powiedział,że to bardzo dziwny przypadek,że może nie jest potrzebna wymiana przepustnicy tylko jest założona źle uszczelka pod nią oraz dostaje lewego powietrza.
Co o tym panowie myślicie ?

Jeśli już miałbym kupić używaną przepustnicę to zaś mam dylemat, bo ceny zaczynają się od 60 zł a kończą tak ok. 250 zł. Czy taka przepustnica za przykładowo 100-150 zł była by dobra ?


Obrazek
Obrazek

ryszard4352
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:51

1.6 AKL Problem z przepustnicą,wymienić czy naprawa ?

Post autor: ryszard4352 » pn mar 10, 2014 22:05

Trudna sprawa jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz . Może tam gdzie ja masz zamiar kupić to Ci wypożyczą za odpłatnością zawsze to będzie taniej ja kiedyś tak cewkę wypożyczyłem nic to n ie dało to zwróciłem ( cewka była zaznaczona ) . Współczuję auto to może do cholery doprowadzić . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 AKL Problem z przepustnicą,wymienić czy naprawa ?

Post autor: marcin7x5 » wt mar 11, 2014 13:34

Jeżeli wymiana przepustnicy to polecam tylko używany oryginał. Z zamiennikami różnie bywa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości